Kripto Para

Binance bir kez daha en büyük borsa olduğunu gösterdi

  İşlem hacmine göre dünyanın en büyük ve popüler kripto para borsası olan Binance, neden bu sıfatı taşıdığını bir kez daha gözler önüne serdi. Binance, ABD Hazine Bakanı’na uyarak regülasyonlara hazırlandığını açıkladı…

  Bitcoin ve kripto para sektörü, son dönemde devletlerin ve özellikle ABD’nin kripto para dünyasına yapacağı müdahaleler ile ilgili endişe duyuyor. ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, kripto para sektörüne çeşitli regülasyonların gelmesi gerektiğini düşünen isimler arasında yer alıyor. Büyük devletler, kripto para piyasasını nasıl regüle edeceğini düşünürken, kripto para dünyasının önemli temsilcileri de bu regülasyonlara karşı gerekli hazırlıkları yapıyor. 

  Dünyanın en popüler ve işlem hacmine göre en büyük kripto para borsası olan Binance, ABD hükümetinden gelebilecek tüm regülasyon baskısına karşı hazırlıklı olduklarını açıkladı. Bunun için Binance borsasının yönetim kadrosuna eski regülatörler dahil ediliyor. Hazırlıklarını hızlandıran borsanın yaptığı açıklama, bir kez daha sektörün en önemli borsalarından biri olduğunu kanıtlıyor.

  Binance Regülasyon Tehdidine Karşı Hazırlıklı

  Popüler kripto para borsasının resmi web sitesi üzerinden yapılan duyuruda, eski regülatörlerin Binance yönetim kadrosuna dahil edildiği açıklandı. Kara Paranın Aklanmasının Önlenmesine İlişkin Mali Çalışma Grubu’nun (FATF) eski yöneticileri Rick McDonell ve Josee Nade yönetim ekibinde göreve başladı. 1989 yılında G-7 ülkeleri tarafından OECD bünyesinde kurulan bu kurum, en etkili regülatörlerden biri olarak görev yapıyordu.

  Kripto para basınında da geniş yankı bulan haberlerden biri de ABD yeni Hazine Bakanı Janet Yellen’ın kripto paraların terörizm ve kara para aklama işlerinde kullanıldığı açıklamalarıydı. Bu finansman işlemlerinden dolayı endişe duyan Yellen’ın kripto para sektörü için yeni bir regülasyona başvuracağına kesin gözüyle bakılıyor.

  Binance Regülasyona Karşı Tedbirli

  Dünyanın en popüler kripto para borsalarından biri olan Binance tarafından konu hakkında yapılan açıklamada şunlar ifade edildi: “McDonell ve Nadeau, dünya çapındaki düzenleyici kurumlar ve kanun uygulayıcı kurumlarla daha güçlü ilişkiler kurma hedefini desteklemek için Binance’e katılıyor. Binance danışmanları McDonell ve Nadeau, organizasyonun uluslararası AML / CFT programlarını desteklemenin yanı sıra düzenleyici politikalar hakkında stratejik rehberlik sağlamaya odaklanacak.”

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle