Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 8 Temmuz 2023

  Kripto para piyasasında öne çıkan haberler yatırımcıların dikkatinden kaçmıyor. En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatında 30 bin dolar seviyesi kritik önem taşıyor.

  8 Temmuz 2023 Cumartesi günü Bitcoin ve altcoin piyasasında yaşanan en sıcak gelişmeleri gün sonu özetimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Nexo kurucusu Antoni Trenchev, ABD’de haftaya açıklanacak TÜFE verilerinden sonra olabilecek piyasa hareketlerine değindi: “TÜFE verileri beklenenden düşük çıkarsa Bitcoin potansiyel olarak 35.000 dolara ulaşabilir. Ancak daha yüksek bir TÜFE, yatırımcıların kripto piyasasından bir miktar fon çekmesiyle Bitcoin’in 30.000 doların altına düşmesine neden olabilir.”

  Kripto sektöründe thegreatmando.eth olarak bilinen memecoin balinası harekete geçti. Verilere göre Binance borsasından 1 milyon dolar değerinde 635 milyar adet PEPE token çekti. İşlem sonrası PEPE fiyatındaki oynaklık arttı.

  Coinbase avukatları SEC tarafından açılan davanın reddedilmesini talep ederken kurumdan yeni açıklamalar geldi. Borsada listeli bazı kripto para birimlerini “menkul kıymet” olarak etiketleyen Coinbase’in yasaları ihlal etme riskinden haberdar olduğunun iddia etti.

  ARK Investments haziran ayı raporunda uzun vadeli BTC sahiplerinin ve kurumsal yatırımcılarının ilgisinde artış olduğu belirtildi. Uzmanlara göre yatırımcılar BTC’nin uzun vadeli değer vaadine güveniyor ve volalite dönemlerinde bile satış yapmıyor.

  Zincir üstü verilere göre TRON'un kurucusu Justin Sun büyük kripto para transferleri ile gündeme geldi. Sun’a kayıtlı iki cüzdanından Ethereum’un stake ödüllerinin tokenize edilmiş bir versiyonu olan toplam 30.000 stETH geri aldı.

  ABD’nin popüler kripto para borsalarından Gemini, ödenmeyen borçlar nedeniyle Digital Currency Group (DCG) ve CEO Barry Silbert’a dava açtı: “DCG ve Silbert’in Gemini’ye yönelik yanlış, yanıltıcı ve eksik beyanları süreç içerisinde Genesis ve Gemini cephesini dolandırmada önemli bir rol oynamıştır.”

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Kripto para piyasası genelinde volatilitenin azaldığı bu dönemde basına yansıyan haberler yakından takip ediliyor. Popüler kripto para birimi fiyatlarında inişli çıkışlı hareketler takip ediliyor. BTC fiyatı anlık olarak %bitcoin+usd% dolardan fiyatlanırken altcoin piyasasında yaşanan hareketlilik yatırımcıların dikkatinden kaçmadı:

  • ETH - %ethereum+usd% dolar
  • XRP - %ripple+usd% dolar
  • ADA - %cardano+usd% dolar
  • SOL - %solana+usd% dolar
  • LTC - %litecoin+usd% dolar

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle