Kripto Para

MicroStrategy 1 milyar dolarlık daha Bitcoin aldı

  MicroStrategy şirketinin resmi internet sitesi üzerinden yapılan duyuruda şirketin 1 milyon dolarlık BTC alımı yaptığı belirtildi. Şirket, 19 bin 452 adet Bitcoin satın alarak rezervindeki miktarı arttırdı…

  Kripto para camiasının tanınmış isimlerinden biri haline gelen Michael Saylor yönetimindeki MicroStrategy, Bitcoin rezervini büyütebilmek için kolları sıvadı. Bu amaçla daha önceden dönüştürülebilir tahvil satacağını açıklayan şirket, bugün atağa geçti ve Bitcoin alımı ile gündeme geldi. 

  Tahvil satışını başarı ile tamamladıktan sonra Bitcoin fiyatındaki düzeltme hareketini de fırsat bilen şirket bilançosuna 19 bin 452 adet Bitcoin daha ilave etmesiyle dikkatleri üzerine çekti. Kripto para topluluğu tarafından olumlu karşılanan bu hamle aynı zamanda kripto para basınında da geniş yankı buldu. MicroStrategy şirketinin bu hamleden sonra kasasında toplamda 90 bin 5331 adet Bitcoin yer aldı.

  Alımlara Devam Edeceğini Açıkladı

  MicroStrategy şirketinin basın duyurusuna göre rezervlerinde 90 binden fazla BTC bulunuyor. Şirket bu BTC’ler için toplamda 2.1 milyar dolarlık harcama yaptı. Bu kripto paraların ortalama alım fiyatı, işlem ücretleri dahil olmak üzere, 23 bin 985 dolar olarak hesaplandı. Şirket CEO’su Michael Saylor, şirketin Bitcoin alımı hakkında yaptığı açıklamalarda Bitcoin’in güvenilir bir değer saklama aracı olmasına vurgu yaptı.

  Kripto para dünyasında adından sık sık söz ettirmeyi başaran şirketin şu ana dek aldığı Bitcoinlerin kayda değer kısmını dönüştürülebilir tahvil satışları sayesinde aldığı biliniyor. Bu alımlar hakkında Saylor şunları söyledi: “Şirketin elinde kalan fazladan nakit parayı, Bitcoin almak için kullanmaya devam edeceğiz. Piyasa koşullarına bağlı olarak, Bitcoin satın almak için zaman zaman daha farklı yollarla sermaye toplayabiliriz.”

  Bitcoin Geleceği Hakkında Açıklama

  Michael Saylor, geçtiğimiz günlerde katıldığı canlı yayında Bitcoin geleceği hakkında çarpıcı açıklamalarda bulunmuştu. Ünlü isim, dünyanın Bitcoin’e ihtiyacının olduğunu vurguladı ve dijital altın olarak tanımladığı BTC hakkında yatırımcılar için şu tavsiyelerde bulundu: “Bitcoin harcanmaz biriktirilir. Eğer on yıllık bir birikim yapmak istiyorsanız, Bitcoin alın ve bekleyin.” Kripto para biriminin fiyatı bu açıklamalarla birlikte yükselişe başladı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle