Kripto Para

Eski CEO’dan “uzun vade” çıkışlı Ehereum açıklaması

  Kripto para piyasasına ilişkin dikkat çeken değerlendirmelerde bulunan BitMEX borsasının eski CEO’su Arthur Hayes, bir sonraki boğa sezonu için Ethereum’un (ETH) rakiplerini işaret etti. Hayes, bu altcoinlerin düşük seviyeden alınabileceklerini ancak uzun vadede bu projelerin Ethereum’a rakip olamayacaklarını savundu.

  Kripto para piyasasında bir sonraki olası boğa sezonu için yatırımcıların hazırlıkları sürüyor. Bu kapsamda yakından takip edilen analistler ve sektör temsilcileri de çeşitli kripto para projelerine ilişkin tahmin ve değerlendirmelerini paylaşmaya devam ediyor. Bu isimlerden biri olan BitMEX’in eski CEO’su Arthur Hayes de bir sonraki olası boğa sezonu için Ethereum (ETH) rakibi olarak görülen altcoinleri işaret etti. Bu varlıkların düşük seviyelerden toplanabileceğini savunan Hayes, uzun vadede ise bu projelerin Ethereum’a rakip olamayacaklarını iddia etti.

  BitMEX Eski CEO’sunun Ethereum Açıklamaları

  2020 yılında ABD Adalet Bakanlığı’nın açmış olduğu “vergi” kaçırma davasının ardından CEO’luk görevini bırakan ve daha sonra yetkililer tarafından kefaletle serbest bırakılan Hayes, bu süreçte blog yazıları ile kripto para piyasasını değerlendirmeye başladı. Son olarak bir Youtube programına katılarak piyasaya ilişkin fikirlerini paylaşan Hayes, burada yaptığı açıklamalarda Ethereum’un rakiplerinin önemli kazançlar sağlayabileceklerini öne sürdü.

  “Dipten Almak Mantıklı Olur”

  Arthur Hayes, “Ethereum rakibi” olarak görülen 1. Katman projelerin önemli kazançlar sağlayabileceklerini ancak bunların uzun vadede Ethereum’a rakip olamayacaklarını ifade etti. Hayes konuya ilişkin açıklamasında şöyle konuştu:

  “Ethereum’un rakibi olarak görülen projeleri dipten almak tabi ki mantıklı olur. Bu projeler hızlı yükseliş gösteriyor. Ancak ben uzun vadede Ethereum’a rakip olabileceklerini düşünmüyorum. Hızlı işlem ya da ‘Şu kadar saniyede şu kadar işlem’ gibi detaylar önemli değil. Bu iş, geliştirici işi. Ethereum’un binlerce geliştiricisi var, ona rakip olabilecek bir blok zincirinin belki yüz geliştiricisi olur. Ancak bir ekosistemi canlı tutan geliştirici sayısıdır. Uygulamayı onlar yapar.”

  Arthur Hayes’ten Solana Örneği

  Hayes öte yandan açıklamasında, her bir projenin boğa sezonlarında insanları ikna edebilecek bir yanının olması gerektiğini belirtti ve birçok projenin bu kapsamda ilk olarak Ethereum’u kopyaladığını öne sürdü. Buna örnek olarak Solana’yı (SOL) gösteren Hayes, “1 doların altından alıp 200 dolar seviyelerinden satabilmek harika bir işlem. Ama şimdi 30 doların altında. Bir sonraki döngüde insanlara ne vaat ediyorlar?” sözlerini dile getirdi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle