BTC fiyatı yükselir mi? Kraken CEO’sundan açıklamalar

  Kripto para dünyasının en popüler borsalarından Kraken CEO’su Jesse Powell, Bitcoin fiyatındaki düşüşü değerlendirdi. Ünlü BTC destekçisi, piyasada yaşanan son düşüşü parkta gezinti yapmaya benzetti…

  Kripto para piyasasında düşüş sinyalleri devam ederken, sektörün önde gelen isimleri Bitcoin (BTC) desteğine devam ediyor. ABD merkezli kripto para borsası Kraken CEO’su Jesse Powell da piyasadaki düşüşün önemsiz olduğunu söyledi. Powell, “Bitcoin fiyatındaki son düşüş parkta gezinti yapmak gibi” diyerek tüm dikkatleri üzerine çekti. 

  Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatı, mayıs ortasında başlayan düşüş hareketleri yüzünden zor dönemlerden geçiyor. Bu düşüş dalgası, Bitcoin fiyatında tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 40’tan fazla kayıp yaşattı. Hafta başında 28 bin dolar seviyesine kadar gerileyen Bitcoin 34 bin dolar seviyesinde toparlanma belirtileri göstermişti. 

  Bitcoin’e Destek Mesajları

  Bitcoin fiyatı bugün de düşüş trendini devam ettirdi ve gün içindeki satışların artmasıyla birlikte 30 bin dolarlı seviyeleri gördü. Kripto para sektörünün önde gelen isimleri Bitcoin’e destek vermeye devam ediyor. Kraken CEO’su Jesse Powell, BTC’ye güvendiğini ifade ederken şu ifadeleri kullandı: “Benim için sıradan günler, parkta gezinmek gibi. 10 yıldır içinde bulunduğum hız treni düşünüldüğünde, bu yalnızca küçük bir düşüş.”

  Sektöre en son giriş yapanların piyasa hakkında pek fikri olmadığını söyleyen Powell, bu yatırımcıların panik yaparak tasfiye olduğunu kaydetti. Kripto para yatırımlarının uzun vadeli olması gerektiğini söyleyen ünlü isim, BTC yatırımcılarına da önemli tavsiyelerde bulundu. 

  Bitcoin Fiyatı Yükselecek Mi?

  Powell, kripto para yatırımlarına yönelik açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “10 yıllık grafiklere göz attığımızda, Bitcoin'in dünyadaki diğer tüm varlıklardan daha fazla değer kazandığını görüyoruz. Geçtiğimiz yıl bile yüzde 200 artış gösterdi. Bitcoin'e daha uzun bir zaman çerçevesinde baktığınızda, esaslarına baktığınızda, mantıklı gelmeye devam ediyor.” Deneyimli yatırımcıya göre Bitcoin fiyatı 2022 yılına kadar Lamborghini satın alabilecek seviyeye gelecek.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle