Kripto Para

BTC'de belirsizlik sürüyor! Long pozisyonlar tasfiye edildi

  En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatında volatilite giderek arttı. İlk olarak yükseliş sinyalleri veren BTC bir anda 25 bin 650 dolara iğne attı. Long yönlü işlemlerin tasfiye olmasından sonra BTC yeniden yükselişe geçti.

  Kripto para yatırımcıları, BTC fiyatındaki hareketleri yakından takip ediyor. Güne yükseliş eğilimi ile başlayan BTC yatırımcıların iştahını arttırmıştı. Kripto para biriminin fiyatındaki yükseliş yönlü (long) pozisyonlar artarken hiç hesapta olmayan bir geri çekilme yaşandı. BTC fiyatı 26 bin 260 dolar seviyesinden 25 bin 650 dolara iğne atarak long yönlü işlemleri tek hamlede tasfiye etti.

  BTC fiyatında TSİ dün akşam saatlerinde başlayan yükseliş ivmesi yatırımcıların dikkatinden kaçmadı. BTC fiyatı 26 bin 500 dolar üzerini fiyatlarken likidasyon verileri ise dengedeydi. Ancak BTC’nin minör direnci aşmakta zorlanması sonrasında sert bir geri çekilme kaçınılmaz oldu. BTC 26 bin 260 dolar seviyesinden işlem görürken bir anda 25 bin 650 dolara kadar gevşedi.

  BTC Fiyatı Minör Dirençten Sert Geriledi

  BTC fiyatındaki sürpriz geri çekilme yatırımcıların kafasını karıştırmaya yetti. En büyük kripto para birimi fiyatındaki düşüş hamlesi, son 4 saatte 25 milyon dolarlık long pozisyonun tasfiye edilmesine yol açtı. Tasfiye olan işlemlerin neredeyse tamamının long yönlü olması dikkatlerden kaçmadı.

  BTC 26 bin 500 dolara giden yükseliş ivmesi ile pozitif bir hava yakalamış ve yatırımcıların risk iştahında artış görülmüştü. Ancak bazı kripto para analistleri, bu yükselişle birlikte BTC üzerindeki satış baskısının henüz geçmediğini vurgulamıştı. Nitekim BTC fiyatı minör desteği geçmekte zorlanınca sert bir şekilde geri çekildi.

  BTC ve ETH Long Pozisyonlar Patladı

  Bu geri çekilme sürecinde 24,98 milyon dolarlık işlem tasfiye oldu. Son 4 saatte 24,98 milyon dolar değerinde gerçekleşen tasfiyenin büyük çoğunluğu long pozisyonlardan oluştu. Verilere bakıldığında en çok tasfiyenin 7.56 milyon dolar ile BTC’de olduğu görülürken onun hemen ardından 6.65 milyon dolarlık ETH pozisyonu buhar oldu. Tasfiyelerin ardından BTC fiyatı yönünü yeniden yukarı çevirse de piyasadaki belirsizlik sürüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle