Kripto Para

DOGE balonu Elon Musk için göklerde!

  Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, 2021 yılında Dogecoin (DOGE) ile özdeşleşmiş bir isim haline geldi. Reid Williamson isimli bir Youtuber da Musk’ın 50. yaş gününde uzaya Dogecoin göndererek ünlü CEO’ya bir jest yaptı.

  Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, bir süre öncesine kadar dünyanın en zengin 34. insanı iken, 2021 yılında Jeff Bezos’u da geride bırakarak “dünyanın en zengin insanı” unvanını elde etti. Her ne kadar Musk bu unvanı sonradan kaybetmiş olsa da bu gelişme, onu dünyanın en popüler insanlarından biri yapmayı başardı. Ardından bu popülaritesini kripto para alanına da taşıyan Musk, bu sayede piyasanın en çok takip edilen ismi oldu. Musk, peşine takılan çok geniş kitleler sonrasında kendisini Dogecoin (DOGE) ile özdeşleştirdi.

  Williamson Amacına Ulaşamasa da Mesaj Yerine Ulaştı

  DOGE Elon Musk’tan aldığı destek ile çok ciddi yükselişler elde etti ve DOGE sayesinde ciddi kazanç sağlayan kişiler Elon Musk’a minnet duyuyor. Youtuber Reid Williamson da Elon Musk’a jest yapmak istedi ve Musk’ın doğum gününde uzaya Dogecoin gönderdi. Williamson bunun için bir hava balonu kullandı ve o anları sosyal medyadan paylaştı.

  Williamson’un gönderdiği hava balonunun ne kadar yükseğe çıktığı bilinmiyor. Ancak söz konusu hava balonlarının genelde 25 mil (40 km) yüksekliğe kadar çıkabildikleri biliniyor. Dış uzay ise dünyadan 100 km uzaklıkta başlıyor. Yani bu ölçümler göz önüne alındığında Williamson aslında tam olarak amacına ulaşmış sayılmaz. Ancak vermek istediği mesajı net şekilde verdi.

  Williamson Etkinliği Nasıl Yaptı?

  Yaşananları videoya alan Williamson, tüm bunları hangi malzemeler ile yaptığını da anlattı. Williamson konuya ilişkin olarak şu ifadelere yer verdi:

  “Bütün bunları başarabilmek için birkaç malzeme toplamak ve biraz araştırma yapmak gerekti. E-Bay’den kullanılmış bir GPS cihazı, iki hava balonu, bir paraşüt ve elbette Amazon’dan da fiziksel bir Dogecoin kopyası sipariş ettim.

  Williamson DOGE’un 1 Dolar Hedefine Katkı Sağlamak İstedi

  Williamson, DOGE balonunu Teksas’ta Austin’in dışında kalan bir tarladan uzaya fırlattı ve yaklaşık olarak 50 km uzaklığa iniş yaptı. Williamson söz konusu videoyu, Elon Musk’ın doğum günü olan 28 Haziran tarihinde paylaştı. Youtuber, bu videonun DOGE’a 1 dolara ulaşma yolunda katkı sağlamasını umut ettiğini dile getirdi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle