Kripto Para

2 milyar dolar nerede? Yerli kripto para borsaları açıkladı

  Thodex kripto para borsası hakkında ortaya atılan 2 milyar dolar kaçırdığı iddiaları, yerel kripto para gündemine damgasını vurdu. BtcTurk CEO’su Özgür Güneri ve Paribu CEO’su Yasin Oral, bu konu hakkında çarpıcı yorumlarda bulundu. 

  Ulusal kripto para basını, son dönemde erişime kapanan Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer’in ülkeden 2 milyar dolar ile çıkış yaptığı iddialarını tartışıyor. Sektörün içindeki isimler olan yerli kriptp para borsası kurucuları da bu iddiaların gerçeği yansıtıp yansıtmadığı hakkında açıklamalarda bulundu.

  Son dönemde Thodex borsasının 391 bin aktif kullanıcısını dolandırdığı iddia edildi ve borsa kurucusu Faruk Fatih Özer’in 2 milyar dolarla yurt dışına kaçtığı öne sürüldü. Ulusal basında geniş yankı bulan bu iddialar sektörün önde gelen isimleri BtcTurk CEO’su Özgür Güneri ve Paribu CEO’su Yasin Oral’a soruldu. 

  “2 Milyar Dolar İddiası Yalan”

  Kripto para izleme platformlarının verilerine göre Thodex borsasının işler durmadan önce 585.5 milyon dolarlık günlük ticaret hacminin bulunduğu ortaya çıktı. BtcTurk CEO’su Özgür Güneri buradan hareketle yaptığı açıklamasında “Thodex’in hacimleri yalan. Dışarıdan bile eğitimli biri baktığında, görebilir.” ifadelerini kullandı. 

  Bir diğer yerli kripto para borsası Paribu CEO’su Yasin Oral da bu konu hakkında yorumunu şu ifadelerle gerçekleştirdi: “Bazı firmalar, yüksek hacimler gösteriyor. Thodex için açıklanan rakamlar, teknik olarak mümkün değil. (Özer’in) çok büyük bir para götürmüş olma ihtimali, düşük olabilir. Kaçan para olarak 100-150 milyon dolar gibi rakamlardan bahsediliyor.” 

  Yerli Kripto Para Platformlarının Güvenilirliği

  Yerli ve yabancı kripto para borsalarının arasındaki farkları değerlendiren BtcTurk CEO’su Özgür Güneri, rekabetin iyi tanımlanması gerektiğini belirterek şunları aktardı: “Türk vatandaşları ve globallere hizmet verirken tabi olduğumuz şartlar var. Benim aldığım risklerle bir başkasının aldığı riskler aynı olamaz. Biz burada yerleşik, ailesi, yıllardır iş çevresi, tanıdıkları olan kişileriz. Daha merkezinin nerede olduğu belli olmayan platformların, Türkiye’de hizmet vermesini doğru bulmuyorum.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle