XRP piyasasında Death Cross zamanı!

  Popüler altcoin projelerinden XRP grafiğinde günlük verilere bakıldığında yaklaşmakta olan “death cross” artık kaçınılmaz hale geldi. XRP pazarında son “death cross”, Şubat ayında gerçekleşmişti ve ancak 2 gün sonra piyasa yukarı dönmüştü…

  Kripto para analistleri XRP kripto para biriminin grafiğini yorumladı. En son şubat ayında death cross gerçekleşen XRP piyasasında yeni bir sinyal daha ortaya çıktı. o dönemki etkisi 2 günlük olan ve hareketli ortalama sayesinde geçişi bertaraf eden XRP fiyatında şimdi ne olacağı merak konusu oldu. 

  Şu anki kripto para piyasasının koşulları ile şubat ayındaki dönem ile ciddi farkların olması XRP yatırımcılarını endişelendirdi. XRP düşüş sinyali olarak yorumlanan “death cross”, piyasa genel durumu için de bir işaret olabileceği konusunda altcoin yatırımcılarını da korkutmaya başladı. 

  XRP Fiyatı Basit Ortalamanın Altına Kayabilir

  Günlük XRP grafiğine bakıldığında kaçınılmaz gibi gözüken 50 günlük basit hareketli ortalamanın, 200 günlük basit ortalama altına kayması (death cross) yatırımcıları endişelendirdi. Bu hareketin XRP piyasasında sadece birkaç gün içinde gerçekleşebilir olması kafalarda soru işareti yarattı. 

  Kripto piyasasında en son Şubat döneminde görülen death cross, önceki Mart 2020, Ağustos 2019, Nisan 2018, Ocak 2017 ve Mayıs 2016 da gerçekleşti. Ancak bu düşüşlerin derecesi zayıf olduğu için kripto para yatırımcıları bu durumdan çok olumsuz etkilenmedi. Fakat Mayıs 2014’de görülen death cross, hızlı ve sert bir satış baskısına neden olmuştu.

  BTC Piyasasında da Görüldü

  Sadece altcoinlerde değil lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) piyasasında da death cross gerçekleşti. Son verilere göre BTC 19-20 Haziran tarihinde (yaklaşık bir ay önce) bir death cross yaşadı.

  O dönemde 35 bin dolar seviyesinde olan Bitcoin fiyatı, son bir ayda beklenildiği gibi büyük düşüşler görmediyse de düşüş eğiliminden kurutulamadı. Uzmanlar, en büyük kripto para biriminin fiyatında 35 bin doların üzerinde bir haftalık kapanış gelmedikçe toparlanma olmayacağını söylüyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle