Kripto Para

Dev şirket kripto para sektörüne giriyor

  Tesla hisselerindeki büyük yatırımları ile tanınan Ross Gerber kripto para piyasasına gireceğini açıkladı. Varlık yönetim firması sahibi olan Gerber, müşterileri için kripto para işlemleri gerçekleştirmeye başlayacak. Büyük yatırımcı bu işlemleri Gemini aracılığı ile gerçekleştirecek.

  1.8 milyar dolar AUM’u yönetimi altında bulunduran varlık yönetim şirketi Gerber Kawasaki CEO’su Ross Gerber, müşterileri için kripto para alım ve satım işlemleri yapmaya başlatacak. Tesla hisselerine yaptığı yatırımlarla ünlenen Ross Gerber, Bitcoin hakkında olumlu görüşleri olduğunu ancak NFT’lerden hoşlanmadığını belirtti. 

  Kaliforniya merkezli bir yatırım şirketi olan Gerber Kawasaki kripto para yatırımlarını Gemini üzerinden gerçekleştirecek. Şirket Gemini hesaplarını da diğer yatırım danışmanlığı hesapları ile aynı şekilde yönetecek. Konu ile ilgili açıklama yapan CEO Ross Gerber bunu kaçırılmaması gereken bir fırsat olarak değerlendirdi. Kripto paraları müşterilerine sunmakla çok büyük kazanç sağlanacağını düşünen Gerber, bu faaliyete başlamasaydı büyük bir fırsatı kaçırmış olacağını belirtti.

  Altın Bitcoin’den daha deneyimli

  Ünlü CEO Ross Gerber yaptıkları yatırımın yanı sıra kendi kripto para yatırımlarından ve Bitcoin’e olan inancından bahsetti. Ross Gerber, uzun zamandır Bitcoin yatırımcısı olduğunu söyledi. Aynı zamanda Ethereum ve Binance Coin yatırımlarının da olduğunu belirten Gerber, Wall Street’in son zamanlar kripto para piyasasına gösterdiği ilgiyi yakından takip ettiğini belirtti. Gerber Bitcoin ile ilgili olarak sürekli gündeme gelen dijital altın tezi ile ilgili de açıklama yaptı.

  İnsanların Bitcoin’in yatırım deposu olmadığını iddia etmelerinin nedeni olarak değişkenliği gösteren Gerber, bu durumu altın ile kıyaslayarak açıkladı. Bitcoin’in fiyat değişkenliğinin fazla olduğunu kabul etti. Bunun nedeni olarak da Bitcoin’in deneyimsizliğini gösterdi. Altının 5 bin yıllık bir deneyimi olduğunu hatırlatan CEO, Bitcoin’in sadece 10 yıllık deneyimi olmasına dikkat çekti.

  Gerber NFT’lere eleştirel yaklaşıyor

  Ross Gerber Bitcoin’e inandığını belirtti. Ancak NFT’lerle ilgili olumlu görüşleri olmadığını açıkladı. NFT’lerin insanları dolandırmanın başka bir yolu olduğunu düşünen Gerber, kripto para piyasasına zarar verdiklerini iddia etti. Gerber NFT’lerin Bitcoin ve Ethereum’un itibarını düşüreceğini söyledi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle