Kripto Para

Tezos CEO’su: Kriptolarda Boğa Piyasasına Çok Zaman Var

  Akıllı sözleşme projesi Tezos CEO’su Kathleen Breitman, kripto para piyasasının mevcut durumu ve geleceği hakkında açıklamalar yaptı. Breitman’ın kriptolarda uzun bir süre boğa piyasası beklemediğini söylemesi dikkat çekti…

  Kripto para birimleri 2022 yılında yaşadıkları büyük değer kayıpları ile yatırımcıları endişelendiriyor. Yılbaşından bu yana değer kaybeden kripto paralarda yükselişin ne zaman olacağı merak konusu haline geldi. Bazı yatırımcılar kripto para birimlerinde boğa piyasasının yakında başlayacağını iddia ederken Tezos CEO’su Kathleen Breitman’dan bunun aksi ifadeler geldi. 

  Ethereum’un en büyük rakiplerinden Tezos (XTZ) kurucu ortağı Kathleen Breitman, son dönemdeki yükseliş hareketlerini yorumladı. Piyasadaki hafif kımıldamaya rağmen değer kaybının daha kötüye gidebileceğini söyleyen Breitman’ın balon yorumu dikkat çekti: “Pandemi sürecinde devletler bolca para basıp vatandaşlara dağıttı. İnsanlar, ellerinde kalan bu fazlalık parayla hisse senetleri ve kripto paraları satın aldılar. Kolay para, bir balon oluşturdu.”

  “Uzun Süre Boğa Piyasası Olmaz”

  Kripto paralarda boğa piyasasının ne zaman başlayacağı sorusunu yanıtlayan Tezos kurucusu, “Uzun bir süre boğa piyasasının başlamasını beklemiyorum.” dedi. Kripto piyasasında balon oluştuğunu sık sık dile getiren Breitman, buna örnek olarak en büyük NFT pazaryeri OpenSea platformunu gösterdi. Lider NFT pazaryeri ticaret hacmi, 2021 yılının Eylül ayında 3 milyar dolar seviyesindeyken şu anda aylık 350 milyon dolarda kaldı.

  Tezos CEO’su Breitman NFT sektöründeki düşüş hakkında şunları söyledi: “NFT fenomeni önceki senenin sonunda oldukça güçlendi. Şu anda ise bu akım neredeyse yok oldu. Düşen ticaret hacmine rağmen OpenSea platformu için 13 milyar dolarlık bir değerleme yapılıyor.”

  “Kriptoların Çoğu Piyasadan Silinecek”

  Ethereum’a rakip olarak gösterilen Tezos akıllı sözleşme projesinin en güçlü isminden gelen olumsuz açıklamalar, toplulukta tartışma yarattı. Ancak pek çok kripto para yatırımcısı bu görüşlerde haklılık payı olduğunu öne sürerek sosyal medyadan Breitman’a destek verdi. Breitman son olarak piyasadaki çoğu projenin gerçek anlamda bir işe yaramadığını ve bunlar arasında sadece küçük bir azınlığın kalıcı olacağını ifade etti. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle