Kripto Para

Dev şirket 1 milyar dolarlık BTC almak için kolları sıvadı

  Kripto para sektörünün en popüler kurumsal Bitcoin yatırımcılarından olan MicroStrategy yine gündeme geldi. Özel tahvil satışlarından elde ettiği 488 milyon doları BTC satın almak için kullanacağını açıklayan şirket, aynı amaçla 1 milyar dolarlık hisse satabileceğini açıkladı…

  Kurumsal Bitcoin yatırımcıları arasında en popüler şirketler arasında yer alan MicroStrategy yeni duyurusu ile gündeme geldi. Özel tahvil satışlarından elde ettiği 488 milyon doları BTC satın almak için kullanacağını açıklayan firmadan yeni bir hamle daha geldi. Dev şirket, 1 milyar dolar değerinde hisse satabileceğini ve bu kazançla da Bitcoin yatırımına devam edeceğini duyurdu. 

  MicroStrategy Bitcoin Yatırımlarına Devam Ediyor

  İş zekası devi tarafından yapılan açıklamada zaman içinde 1 milyar dolar değerinde A sınfıı hisse satabileceğine dikkat çekti. Dev firma aynı zamanda ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) yapılan S-3 başvurusunda "piyasa fiyatından" menkul kıymet arzı başlatabileceğini açıkladı. 

  Başvuru metninde Bitcoin yatırımı konusuna değinen MicroStrategy yetkilileri şu ifadeleri kullandı: “Bitcoin, faiz vermiyor veya başka bir getiri sağlamıyor. Yani bu yatırımdan gelir elde etme imkanı, Bitcoin'in satın alma tarihimizden sonra değer kazanmasına bağlı. Bitcoin fiyatında gelecekte yaşanabilecek dalgalanmalar, bu arzdan elde ettiğimiz sermaye ile aldığımız Bitcoin'leri, elde ettiğimiz miktardan daha az değerde nakde dönüştürmemiz ile sonuçlanabilir.”

  Bitcoin Portföyü Gelişiyor

  SEC başvurusunda bulunan MicroStrategy, bu başvuru sırasında kasalarında ne kadar Bitcoin olduğunu da açıklamış oldu. Değeri yaklaşık 4 milyar dolara tekabül eden 92.079 adet Bitcoin bulunduran şirket bu alanda en önemli kurumsal yatırımcılardan biri olarak dikkat çekiyor. Şirketin son yaptığı açıklamasında 488 milyon dolarlık daha kripto para satın almak istediği belirtildi.

  SEC’e yapılan başvuruya göre MicroStrategy şirketi, şu ana kadar ortalama 24.450 dolar seviyesinden Bitcoin satın almış oldu. Bir başka deyişle firmanın kripto para yatırımlarının değeri neredeyse 1.5 milyar dolar artış gösterdi. Firmanın 1 milyar dolar değerinde Bitcoin satın alma kararını gerçekleştirmesi halinde kasasına 25 bin Bitcoin daha eklemesi söz konusu olacak.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle