Ünlü analistten BTC yorumu! Bu tarihte BTC fiyatı 50 bin dolar olabilir

  En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatında belirsizlik sürüyor. BTC Stock to Flow modelinin geliştiricisi PlanB kripto paralardaki son durumu değerlendirdi. Ünlü analist BTC fiyatının kısa vadede 50 bin dolar seviyesini görüp görmeyeceğini açıkladı.

  Twitter’da kripto para topluluğunun yakından takip ettiği bir analist olan PlanB yeni paylaşımlarda bulundu. Tecrübeli analist, lider kripto para birimi BTC’nin önümüzdeki aylarda önemli bir yükseliş trendine gireceğini söyledi. Kripto para yatırımcılarını heyecanlandıran ifadeler kullanan PlanB hedef seviyeleri açıkladı.

  BTC yatırımcılarının şimdiden halving (yarılanma) havasına girdiğini kaydeden PlanB, grafikte BTC’nin bir sonraki durağını 40 – 50 bin dolar seviyesi olarak gösterdi. BTC fiyatına ilişkin Stock to Flow modeli ile geçtiğimiz yıllarda tüm dikkatleri üzerine çeken anonim analist, halving’in önemini hatırlattı. BTC arzını kısaltması beklenen yarılanma ile fiyatta yeni zirvelerin görülebileceğini söyledi.

  BTC Fiyatında 50 Bin Dolar Hedefi

  Youtube kanalından da paylaşım yapan PlanB, BTC fiyatında önümüzdeki aylarda 50 bin dolar seviyesine yükseliş olup olmayacağını değerlendirdi. En büyük kripto paranın 50 bin dolara tırmanabileceğini vurgulayan analist bunun sebeplerini sıraladı. PlanB bu görüşünü, grafikteki 200 haftalık hareketli ortalamaya dayandırdı.

  PlanB, bu ortalamanın temmuz ayında yaklaşık 500 dolar artmasına dikkat çekti. Ünlü analist bu eğilime bağlı olarak BTC yarılanmasında fiyat hedefini belirledi. BTC halving’in gerçekleşmesi beklenen Nisan 2024 tarihinde 200 haftalık hareketli ortalamanın 32 bin dolara denk geleceğini söyledi.

  BTC Mega Boğa Koşusu Ne Zaman?

  Buradan hareketle geçmiş verilere göz atan PlanB, önceki yarılanma dönemlerinden BTC fiyatının 200 haftalık hareketli ortalamanın yüzde 50 üzerinde olduğuna dikkat çekti. Ünlü analist verileri değerlendirdiğinde BTC halving döneminde 40 bin – 50 bin dolar bandında işlem görebileceğini söyledi.

  En büyük kripto para birimi Bitcoin hakkında her dönem yükseliş beklentilerinde bulunan PlanB, geçen ay dikkat çeken bir paylaşım yapmıştı. BTC’nin iki yıllık gerçekleşen maliyet fiyatını hesaplayan analist BTC fiyatının bu değerin üzerine çıkması halinde yeni bir ralli başlatacağını vurguladı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle