Kripto Para

“BTC dostu” şehir, Miami Coin ile ayaklanmayı hedefliyor!

  Kripto paralar ve özellikle de Bitcoin (BTC) konusunda desteklerini ve çalışmalarını göz önüne koyan Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, bu kez de gündemine Miami’nin kendi kripto para birimi olan MiamiCoin’i (MIA) aldı. Suarez, MIA ile ekonomiyi farklılaştırmaya odaklandıklarını açıkladı.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) piyasaya sürüldüğünden bu yana topluluklar arasında çeşitli yönleriyle tartışılmaya devam ediyor. Bu tartışmalar, Aralık 2020 döneminden sonra daha yoğun şekilde gündeme gelmeye başladı. Ardından çeşitli ülkelerden politikacılar da çeşitli söylemler ile bu tartışmalara dahil oldu. Genellikle Bitcoin’e ve kripto paralara karşı olumsuz ve soğuk tavırlar sergileyen politikacılar olmasına rağmen, Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, Bitcoin’e verdiği desteklerle adını duyurmayı başardı.

  Francis Suarez, Miami Coin Hakkında Konuştu

  Suarez, aylar öncesinden bu yana şehrinde Bitcoin’in ve kripto paraların benimsenmesi için çalışıyor. Miami’yi “Bitcoin dostu” şehir haline getirmek için çabaladıklarını dile getiren Suarez, bu alanda somut adımlar da attı. Bitcoin 2021 konferansı için organizatörlere davet gönderip Miami’nin kapısını konferansa açan Suarez, bu kez de gündemine Miami şehrinin kendi kripto parası olan Miami Coin’i (MIA) aldı. Suarez “Miami Coin ile birlikte ekonomimizi farklılaştırmaya odaklanıyoruz” sözlerini dile getirdi.

  Miami Coin, özellikle Miami’deki insanların onu benimsemesi ve yaygınlaşması durumunda Miami ekonomisine milyonlarca dolarlık kazanç sağlayacak şekilde tasarlandı. Bu nedenle Suarez’in bu coin’in üzerine düşmesi ve onu tanıtma çabaları oldukça doğal. Haziran ayında resmi olarak duyurulan Miami Coin sonrası Francis Suarez, bu projeyi konuşmak üzere geçtiğimiz günlerde Fox Business programına konuk oldu.

  Francis Suarez’in Açıklamaları

  Miami Coin hakkında konuşan Francis Suarez, konuya ilişkin olarak şu ifadelere yer verdi:

  “Üretilen token’ların bir kesimi protokol sayesinde Miami şehrine bağışlanacak. Yani Miami şehri, Miami Coin’in popülaritesinin bir sonucu olarak milyonlarca dolar kazanabilir. İnsanları Miami’ye taşınmaya ve teknoloji ekosistemimizin bir parçası olmaya teşvik edecek olan yeni teknolojik ürünler dalgası oluşturarak, ekonomimizi farklılaştırmaya odaklanıyoruz.”

  Miami Coin Nedir, Ne Gibi Hizmetler Sunar?

  Miami Coin, Miami şehrinin gelişmesini finanse etmek ve insanları Miami şehrine çekmek için kullanılacak. CityCoin üzerine kurulan Miami Coin kullanıcılarına; ödünç alıp-verme, programlama yapabilmelerine ve MIA madenciliği yapma olanakları tanıyor. Ayrıca MIA sahipleri, MIA sayesinde Bitcoin kazançları da elde edebilir.

   

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle