Kripto Para

İniş ve Çıkışlarıyla Haftalık Altcoin Borsa Özeti 23 – 29 Mart 2022

  Kripto para piyasasında inişli çıkışlı bir grafik çizen altcoinlerde son dönemde olumlu sinyallerin görülmesi yatırımcıları memnun ediyor. Piyasa değerine göre en büyük ilk 10 listesi içinde yer alan altcoinlerde geride kalan haftada ciddi yükseliş hareketleri takip edildi. Kripto para piyasası genelinde risk iştahının artmasıyla birlikte popüler altcoinler de yatırımcılarına kazanç imkanları sunuyor.

  23 – 29 Mart 2022 tarihleri arasında popüler altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  23 Mart Çarşamba Altcoin Borsa Özeti 

  Haftalık bazda kripto para piyasası genelinde pozitif sinyallerin görülmesi altcoin piyasasına da olumlu yansıdı. 23 Mart Çarşamba gününde BNB, XRP ve LUNA fiyatlarında yüzde 1-2 civarında yükselişler takip edildi. SOL coin yüzde 4 ile yatırımcılarını sevindirirken günün en sağlam yükselişi ADA coinden geldi. ADA coin yüzde 13 üzerinde değer kazanarak yatırımcısına ciddi bir getiri sağladı. 

  Tanınmış kripto analisti Altcoin Sherpa, altcoin piyasası ile ilgili önemli tahminlerini paylaştı. ALGO ve LOOKS coin fiyatlarında hızlı yükseliş beklediğini söyleyen deneyimli analist XRP fiyatlarında da yükseliş öncesi sessizliğin yaşandığını kaydetti. 

  ABD merkezli dev kripto para borsası Coinbase, uzun zamandan beri beklenen adımı atarak yerli kripto para yatırımcılarını sevindirdi. Türk bir kurucu ortağa sahip ve Türkiye’de bir hayli popüler pşamMina Protocol (MINA), Coinbase borsasında listelenmeye başladı. Bu gelişme yerli altcoin yatırımcılarından da büyük ilgi gördü.

  24 Mart Perşembe Altcoin Borsa Özeti 

  Altcoin piyasasında hareketli bir dönemden geçilirken SOL coin de yükseliş hareketine devam etti. 24 Mart Perşembe gününde SOL coin dünkü değerlemenin üzerine bir de yüzde 7.82 oranında artış yaşadı. Altcoinlerdeki pozitif havaya rağmen LUNA coin fiyatında yüzde 1.15 oranında düşüş olması yatırımcıları tedirgin etti. 

  Altcoin yatırımcılarının yakından takip ettiği Adam Browman’ın paylaştığı blog gönderisinde “GameStop NFT pazar yeri kullanıcılarına hizmet vermek için ilk adımlarını attı ve Loopring üzerinde inşa edildi!” ifadelerini kullandı. Bunun üzerine Loopring yerel kripto para birimi olan LRC coin çok hızlı bir yükseliş hareketi başlatarak yatırımcılarını sevindirdi.

  Ripple ve SEC davasında Yargıç Sarah Netburn, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple davası için süre uzatma talebini kabul etti. Davacı tarafın 21 Mart tarihinde mahkemeye sunduğu süre uzatma talebinin amacı daha fazla keşif yapılmasıydı. Bu gelişme XRP coin fiyatına olumlu yansıdı. 

  25 Mart Cuma Altcoin Borsa Özeti 

  Bazı altcoinler yükseliş hareketleri ile yatırımcısını sevindirirken bazı projelerde kar satışlarının gelmesi dikkat çekti. 25 Mart Cuma gününde dün de satış baskısına yenik düşen LUNA coin yüzde 3.58 oranında değer kaybı yaşadı. BNB, XRP, ADA, SOL ve AVAX fiyatlarındaki kademeli kayıplar yüzde 3-4 seviyelerinde takip edildi. 

  ABD’nin en büyük Bitcoin ATM sağlayıcılarından biri olan Bitcoin of America, ATM’lerine Dogecoin’i eklediğini duyurdu. Bu gelişme kripto para topluluğunda büyük yankı bulurken DOGE fiyatına olumlu yansıması ile yatırımcıları sevindirdi. 

  Popüler kripto para borsası Coinbase tarafından yapılan açıklamada, artık ADA coin için staking ödülleri verileceği ve platformdan direkt ADA stake edilebileceği belirtildi. Bu gelişme ADA coin fiyatında istenen yükselişi sağlamasa da haftalık bazdaki artışı destekleyen gelişmelerden biri oldu. 

  26 Mart Cumartesi Altcoin Borsa Özeti 

  Hafta sonuna gelindiğinde ise altcoin fiyatlarında yeniden yeşiller görüldü. Yükseliş sinyalleri veren AVAX yüzde 2.82 oranında değer kazandı. 26 Mart Cumartesi günü popüler altcoinlerdeki yükseliş sınırlı kalsa da ADA coin yüzde 5.12 oranında artarak yatırımcısının yüzünü güldürdü. Bu performans ile ADA coin haftalık bazda ciddi bir ilerleme kaydetti. 

  Ünlü analist Michaël van de Poppe, Twitter hesabında Solana ile ilgili paylaşım yaptı. SOL coin piyasasındaki yaşanan son yükseliş ile birlikte hareket ettiğini söyleyen Poppe, öngördüğü önemli direnç seviyelerine dikkat çekti. Analistin bu yorumları altcoin yatırımcıları tarafından takip edildi. 

  Popüler altcoin analisti Altcoin Sherpa, Solana (SOL) hakkında bir güncelleme paylaştı. Mevcut bölgeden daha fazla alım yaptığını ancak düşüş olması durumunda dipten de alacağını belirten analist, fiyatın geçici de olsa 140 dolara kadar çıkabileceğini söyledi. Bu gelişme SOL coin yatırımcılarını yükseliş için umutlandırdı.

  27 Mart Pazar Altcoin Borsa Özeti 

  Haftanın son işlem gününde ADA coin fiyatındaki artış kademeli olarak devam etti. BNB ve XRP coin fiyatlarında yüzde 3 yükseliş yatırımcıların yüzünü güldürdü. 27 Mart Pazar gününde yatırımcısına en fazla kazanç sağlayan popüler altcoinler yüzde 5 civarında artan SOL ve AVAX coinler oldu. 

  Altcoin yatırımcılarının portföylerinde yer verdikleri Floki Inu (FLOKI) altcoininin resmi Twitter hesabından dikkat çeken bir duyuru yayınlandı. Buna göre FLOKI’nin Orion Protocol üzerinde listelenerek Dogecoin ve Shiba Inu’ya katıldığı belirtildi. Bu gelişme FLOKI coin fiyatına olumlu yansıdı. 

  Kripto para sektöründe başarılı analizleri ile ön plana çıkan Altcoin Daily, büyük patlamaya hazırlanan altcoin projelerini takipçileri ile paylaştı. Bu listede ADA, AVAX ve CRO coinlerin bulunması yatırımcıları heyecanlandırırken, altcoin yatırımcılarının portföylerini yeniden şekillendirdi. 

  28 Mart Pazartesi Altcoin Borsa Özeti 

  Yeni haftanın ilk işlem gününde popüler altcoinlerdeki yükselişin devam etmesi bekleniyordu. Ancak 28 Mart Pazartesi günü bazı projelerde satış baskısı öne geçti. ADA, LUNA ve AVAX fiyatlarında yüzde 1 ve 2 civarında değer kayıpları takip edildi. Analistlere göre bu düşüşler sağlıklı bir düzeltme olarak tanımlandı ve yükseliş hareketlerinin devam edeceği söylendi. 

  Cardano son dönemde pozitif hareketiyle altcoinler arasında yükselişi göğüsledi. ADA coin fiyatının bu artışındaki sebep ise kısa süre önce verilen hard fork müjdesi oldu. Cardano ekibi, Vasil hard forkunu duyurdu. Bu tür güncellemeler ADA coin fiyatına çok olumlu yansıdı. 

  Kripto para piyasasındaki balina hareketlerini takip eden WhaleStats verilerine göre, dünyanın en büyük 48. Ethereum balinası “Sabo” 1.024 Maker (MKR) satın aldı. Dev balinanın yüklü miktarda MKR stablecoin’inden 2 milyon dolarlık satın alım yapmış oldu.

  29 Mart Salı Altcoin Borsa Özeti 

  XRP coin 29 Mart Salı gününde yüzde 1 oranında düşerek dünkü kazançlarının tamamını geri verdi. Piyasada bazı altcoinlerde durgunluk görülürken SOL coin yine yüzde 5 değer artışı ile yatırımcılarını sevindirdi. Salı gününde yatırımcısına en çok kazandıran popüler altcoin yüzde 12’den fazla artan LUNA coin oldu. 

  ABD merkezli dev yatırım bankası Goldman Sachs uzmanları Ripple’ı “ödemelerde fırsat” olarak değerlendirdi. Dev bankanın Yatırım Bankacılığı Bölümü “Dijital Varlıklara ve Blok Zincirine Genel Bakış” isimli raporunda Ripple’ı ödeme araçları Circle ve Coinbase ile aynı kefeye koydu. Bu gelişme XRP yatırımcılarını heyecanlandırmaya yetti.

  Balina hareketlerini raporlayan WhaleStats’in açıkladığı son raporda, Ethereum Blockchain’i üzerindeki en büyük 30. balina 485.000 Chainlink (LINK) satın aldı. Yaklaşık 8.24 milyon dolar civarında LINK coin alımı yapan balina altcoin basınında geniş yankı buldu. Bu raporun ardından LINK coin fiyatında yükseliş gözlemlendi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle