Kripto Para

Twitter CEO’su, Altyapı Yasası’na öneriyle geldi

  Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey, kripto para piyasalarının gündem konusu olan Altyapı Yasası ile ilgili tartışmalara dahil oldu. Daha önce de konu hakkında fikir beyan eden Dorsey, Altyapı Yasası teklifine karşı öneri sunan Senatörleri de Twitter’daki açıklamasına dahil etti.

  Kripto para piyasaları, Temmuz ayı sonlarından bu yana yukarı yönlü hareketlilikler yaşıyor. Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) öncülüğünde piyasalarda pozitif grafikler kendini göstermeye başladı. Bu durum elbette yatırımcıları mutlu ediyor ve gelecek dönemlere ilişkin tahminleri de olumlu yönde etkiliyor. Ancak piyasaların ana gündem maddelerinden biri de ABD’de gündeme getirilen Altyapı Yasası. Birçok ünlü ismin dahil olduğu yasa teklifi ile ilgili daha önce fikrini belirten Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey bir kez daha konuyla ilgili fikirlerini belirtti.

  Dorsey, Önerisine Senatörleri De Etiketledi

  Twitter üzerinden konuya ilişkin fikirlerini dile getiren Dorsey, 8 Ağustos tarihli paylaşımında, yasa önerisinin arkasında bulunan Senatörlere seslendi. Jack Dorsey, paylaşımına Cynthia Lummis, Ron Wyden ve Pat Toomey isimlerini etiketledi. Lummis, Wyden ve Toomey isimleri Bitcoin madencileri ve donanım üreticilerini koruyacak olan bir tasarı teklifinde bulunmuştu. Jack Dorsey, söz konusu paylaşımına ayrıca bu tasarıya karşı çıkan Rob Portman, Mark Warner ve Kyrsten Sinema isimleri de etiketledi.

  Jack Dorsey’in Açıklamaları

  Altyapı Yasası ile ilgili paylaşımında Jack Dorsey teşekkürlerini dile getirdikten sonra paylaşımında “işe yarayan bir basitleştirme” önerisinde bulundu. Dorsey, konuya ilişkin olarak şu ifadelere yer verdi:

  “Yazılım ve donanım geliştiren, ağı benimseyen ve güvenliği sağlayan ya da esneklik ve verimlilik oluşturmak için düğüm (node) çalıştıran Amerikalılara raporlama kurallarını zorlamak, sadece bu kritik teknolojinin ABD dışında geliştirilmesini ve işletilmesini sağlayacak olan imkansız bir sorudur.

  Doğru duruşmalar ve müzakereler yapabilmemiz için tasarının tamamının yerine getiremezsek, o zaman komisyoncu tanımını gerçekten önemli olan şeylerle basit hale getirelim. Yani kripto para birimlerinin fiat para birimleri ile nerede takas edildiğiyle…”

  Twitter CEO’su Jack Dorsey, kripto para sektörüne yönelik vergilendirme tasarısına karşı olan tavrını böylece bir kez daha göstermiş oldu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle