Kripto Para

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan kripto para açıklaması

  Kripto paralar hakkında pek çok farklı ülkede çalışmalar yürütülürken, T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan da bu yönde bir açıklama yapıldı. Basında yer alan açıklamada kripto paralarla ilgili çalışma yapıldığı belirtildi…

  Dünyanın pek çok farklı yerinde ülkelerin merkez bankaları ve maliye bakanlıkları kripto para sektörü ile ilgili çalışmalar düzenlemeye devam ediyor. Bunlar arasında yer alan T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı, kripto paralar ile ilgili yeni bir açıklama yapmasıyla gündeme geldi. Hem finansal piyasaları hem de kripto para piyasasını yakından ilgilendiren bu açıklama, kısa sürede günün en çok konuşulan haberlerinden biri haline gelmesiyle dikkat çekti.

  Lider kripto para birimi Bitcoin dışında devletlerin merkez bankalarının da ulusal kripto para çıkarma yarışı devam ediyor. Bu alanda yeni girişimlere başlama sinyali veren T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı, yaptığı basın açıklamasında kripto paraların ve gelişmelerin yakından takip ettiklerinisöyledi. T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın bu açıklaması özellikle yerli kripto para yatırımcıları tarafından heyecanla karşılandı. 

  Maliye Bakanlığı’ndan Kripto Para Açıklaması

  Son dakika gelişmesi olarak haber ajanslarına düşen T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın kripto para açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “Kripto paralarla ilgili dünya genelinde oluşan kaygıları biz de paylaşıyoruz. Konuya ilişkin gelişmeler ve ülkemizdeki durum, Bakanlığımız tarafından yakından takip edilmektedir. Bu çerçevede Bakan Yardımcımız başkanlığında; Merkez Bankası, BDDK, SPK ve ilgili diğer kurumlarla işbirliği halinde çalışmalar yürütülmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.” 

  T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın bu açıklaması kripto para basınında geniş yankı buldu. Bakanlıktan yapılan resmi açıklama sonrasında yerli kripto para yatırımcıları “Acaba merkez bankası destekli kripto para birimi mi çıkartılacak? sorusunu akıllara getirdi. 

  Maliye Bakanlığı’ndan Duyuru

  Kripto para yatırımcıları, sektörde büyük ilgi çeken T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın açıklaması hakkında çeşitli tartışmalar yürütmeye devam ediyor. Çin’in dijital yuan çıkarmasından sonra harekete geçen ulusal merkez bankaları, kendi kripto para birimleri üzerine çalışmalar düzenliyor. T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın da bu konuda girişimler yapabileceği veya kripto para vergisi getirebileceği düşünülüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle