Kripto Para

Anonim dev BTC balinası doymak bilmiyor!

  Uzunca bir süredir Blockchain ve balina hareketlerini takip eden platformların radarında olan dev bir Bitcoin (BTC) balinası, BTC almaya devam ediyor. Elde edilen son verilere göre söz konusu balina, son satın alma işlemleri ile birlikte yaklaşık 5 milyar dolar değerinde 126 bin Bitcoin’in sahibi oldu.

  Kripto para piyasaları ve özellikle de Bitcoin (BTC) adına birçok yatırımcı, uzman ve analist, piyasa trendleri değerlendirmelerinde balinaların hareketlerini inceliyor. Bu noktada balinaların yüklü alımlar yapması, piyasalar adına olumlu karşılanırken, balinaların satış pozisyonuna geçmesi de olumsuz bir gelişme olarak değerlendiriliyor. Bu balinalardan biri olan ve uzun bir süredir takip edilen dev bir anonim Bitcoin balinası, Bitcoin satın alma işlemlerini sürdürdü ve son satın alma işlemleriyle birlikte anonim balinanın elinde 5 milyar dolar değerinde 126 bin adet Bitcoin birikti.

  Dev BTC Balinası Yeni Satın Alım İşlemleri Gerçekleştirdi

  Elinde devasa boyutlarda kripto varlık bulunduran söz konusu anonim Bitcoin balinası, Bitcoin’in son haftada 40 bin dolar bandına ve ardından altına gerilemesi ile birlikte hızlı alımlar gerçekleştirdi. Blockchain ve balina hareketleri izleyen BitInfoCharts verilerine göre söz konusu balina, 8 – 9 Mart tarihlerinde sırasıyla 318 ve 412 adet daha Bitcoin satın aldı. Bu satın alma işlemleri ile birlikte balinanın elindeki BTC sayısı 126 bine yükselirken, balinanın bu işlemleri yaptığı sırada elindeki BTC’lerin değeri de ortalama 5 milyar dolara yükseldi.

  Mart Başında 1.500 BTC Daha Almıştı

  Anonim Bitcoin balinası, son birkaç gün içinde toplamda 730 Bitcoin satın altı ve bu balina Mart ayının ilk günlerinde de Bitcoin 43 bin dolar seviyelerinde işlem görürken, 1.500 adet daha Bitcoin satın almıştı. Bir diğer yandan geçtiğimiz hafta Santiment yayınlandığı bir raporunda, kripto para borsalarında oldukça yüklü miktarlarda Bitcoin çıkışlarının kaydedildiğini belirtmişti. Bir diğer yandan yakın tarihli Whale Stats raporlarında da dev Ethereum (ETH) balinalarının yeniden birikimlerini artırmaya başladıkları ifade edilmişti.

  Bitcoin Talebi Artıyor, Yeni Ralli Başlar Mı?

  Balinanın satın alma işlemleri bir kez daha kripto para toplulukları tarafından olumlu karşılandı. Zira Bitcoin, Kasım ayında ulaştığı 69 bin dolarlık fiyat seviyesinden sonra girdiği düşüş eğiliminden bir türlü çıkamadı ve yatırımcılar, yeni bir rallinin başlamasını umutla bekliyor. Dev balinaların ellerinden Bitcoin çıkarmak yerine Bitcoin alıyor olması da bu umutları besliyor. Diğer yandan kripto para borsalarından Bitcoin’lerin çıkıyor olması da BTC’ye olan talebin arttığına işaret ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle