Kripto Para

Bakan Süleyman Soylu: Thodex olayında kayıp 108 milyon dolar

  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ulusal basında katıldığı programda kripto para dünyasını ilgilendiren açıklamalarda bulundu. Thodex kripto para borsası skandalıyla ilgili en güncel verileri paylaştı…

  Kripto para dünyasında son dönemde yerli borsalarda yaşanan skandallar, ulusal basında da geniş yankı uyandırdı. Özellikle Thodex kripto para borsasının erişime kapatılmasından sonra yöneticisinin yurt dışına kaçtığı haberleri Türkiye gündemine oturdu. Bu konuyla ilgili son gelişmelere dair açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, çarpıcı ifadeler kullandı. 

  Basında sık sık yer alan ve Thodex borsasındaki kaybın 2 milyar dolar olduğu iddialarını yalanlayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, en güncel verileri paylaştı. Bakan Soylu, “Arkadaşlarımız, 108 milyon dolarlık bir portföy tespit etti” ifadelerini kullandı ve 2 milyar dolar haberlerini gerçek dışı olarak niteledi.

  “2 Milyar Dolar Yalan”

  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, açıklamasında borsa hakkında çıkan haberlerde 2 milyar dolar gibi büyük bir paranın telaffuz edildiğini söyleyerek şunları aktardı: “Bu para piyasaları açısından da büyük bir para. Bir şeyi büyütüp acaba bir ekonomik sansasyon mu oluşturmak istiyor birileri diye İçişleri Bakanı olmanın verdiği refleksle de düşünmüyor değilim bazen.”

  Daha sonra Thodex kripto para borsasının kaçırdığı para miktarının yetkililer tarafından tespit edildiğini söyleyen Soylu şu ifadeleri kullandı: “Arkadaşlarımız, bilirkişilerle birlikte 108 milyon dolarlık bir portföy tespit etti. Muhasebecisinden bilgi işlemcisine kadar günlerdir sorgulama yaptık. Hala sorgulama devam ediyor ama şu ana kadar 2 milyar dolar gibi bir bulgu yok. İşlem hacmi ayrıdır, portföy ayrıdır. Burada bir avukat böyle bir şey dile getirdi, rakam 2 milyar dolar olarak kaldı.”

  “İnşallah Yakalanacaktır”

  Kosova’dan Karadağ’a kadar Arnavutluk çevresinde dört ülkeye de ekip gönderdiklerini ifade eden Soylu, ülkelerle iade anlaşması yaptıklarını vurguladı: “Bu ülkelerle iade anlaşmamız var. İnşallah yakalanacaktır. İade de almış olacağız.” Geçmişinde kripto para piyasaları ile yakından ilgilendiğini belirten Soylu, zamanında piyasada temel analiz ve teknik analiz yaptıklarını da belirtti

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle