Kripto Para

Tether tüm regülatörlere seslendi!

  USDT’nin arkasında yer alan stablecoin şirketi Tether, Twitter üzerinden regülatörlere yönelik bir paylaşımda bulundu. Tether, Blockchain ve kripto para endüstrisinin inşa edilebilmesi için işbirliği içinde çalışılması gerektiğini belirtti.

  ABD’de stablecoinler uzun bir süredir düzenleyici kurumların ve politika yapıcıların gündeminde yer alıyor. Genel anlamda kripto para piyasalarından, yapıları gereği daha farklı bir yerde konumlandırılarak düzenlemelere tabi olup olmaması konusunda değerlendirilen stablecoin’lerin ülkedeki akıbetlerinin ne olacağı merak ediliyor. ABD’de bir süredir düzenleyici kurumların gündeminde olan stablecoinler ile ilgili bir yeni gelişme de Tether kanadında yaşandı. Tether, Twitter’dan regülatörlere seslendi.

  Senatör Sherrod Brown’un Basın Açıklaması da Paylaşımda Yer Aldı

  USDT’nin arkasındaki şirket olan Tether, kripto para endüstrisinin ve Blockchain teknolojisinin gelişimi ve sektördeki sorunların çözülmesi için küresel yasa belirleyiciler ile birlikte çalışacağını açıkladı. Sektörün inşası için işbirliği içinde çalışacağını açıklayan Tether, söz konusu açıklamalarını Twitter üzerinden bir dizi paylaşım ile gerçekleştirdi. Tether, söz konusu Twitter paylaşımına ABD Senatosu Bankacılık, Konut ve Kentsel İşler Komitesi Başkanı Sherrod Brown’ın, basın açıklamasını içeren bağlantısını da ekledi.

  Tether Tarafından Yapılan Açıklamalar

  Senatör Sherrod Brown, basın açıklamasında stablecoin ihraççılarına ve kripto para borsalarına, yatırımcıları nasıl koruduklarını soran mektuplar göndermişti. Tether’in Twitter paylaşımı da Brown’ın bu sorgulayıcı mektuplarına yanıt niteliğinde geldi. Tether’in söz konusu paylaşımlarında şu ifadeler yer aldı:

  “Milletvekillerinin kripto para ekosistemindeki tüm stablecoinlerin işlevi, amacı ve güvenliği konusundaki ilgilerini takdir ediyoruz. Bu önemli konularda dünyanın dört bir yanındaki politika yapıcılarla çalışmaktan memnunuz ve mutluyuz.

  Bu endüstriyi inşa etmek için işbirliği içinde çalışmamız çok önemlidir. Blockchain teknolojisinin öncüleri ve şeffaflık ve yenilikte lider olarak Tether, müşterilerimizin uygun şekilde korunmasını ve başarılı olmak için ihtiyaç duydukları araçlara sahip olmasını sağlamaya kendini adamıştır. Bu çerçeveleri geliştirmek için paydaşlarla birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.”

  Stablecoinler ve Tether Neden Eleştirilmişti?

  Dünyanın birçok noktasında stablecoinler, yakın dönemlerde “finansal istikrarsızlığa yol açabileceği” endişeleri ile yasal regülatörlerin radarına girmişti. Bu süreçte Tether de birçok eleştirinin hedefinde kalmıştı. Birçok regülatör, Tether’in piyasaya sürdüğü USDT’lerin, %100 nakit rezerv destekli olmadığını belirterek, Tether ve diğer stablecoin şirketlerinin şeffaf olmadığını iddia etmişti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle