Kripto Para

Dev fon şirketi 10 yıl boyunca bu altcoini destekleyecek!

  ABD’nin önde gelen varlık yönetim şirketlerinden VanEck, bir altcoin projesine daha destek verdiğini duyurdu. Gelecek hafta onaylanması beklenen Ethereum Strategy ETF başvurusuyla gündeme gelen şirket The Protocol Guild’e bağış yapacak.

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) borsa yatırım fonu başvurusunda bulunan şirketlerden VanEck ile ilgili yeni gelişmeler gündeme geldi. SEC’in onaylamasına neredeyse kesin gözüyle bakılan Ethereum Strategy Fund (EFUT) fonunu başlatması beklenen şirketten altcoin projesine destek geldi.

  VanEck, EFUT borsa yatırım fonundan elde edeceği gelirin bir kısmını The Protocol Guild’a bağışlayacağını açıkladı. Kripto para yatırımcılarının dikkatinden kaçmayan duyuruda kârın önemli bir kısmı en az 10 yıl boyunca The Protocol Guild’e aktarılacağı belirtildi. Fon yönetim uzmanları bu hamleyle uzun yıllar boyunca yüksek gelir elde etmeyi hedefliyor.

  ETH Geliştiricilerine Hibe Verecek

  The Protocol Guild, lider altcoin Ethereum çekirdek geliştiricisinden oluşan bir topluluk tarafından kuruldu. 152 geliştiricinin yer aldığı bu kolektif, Ethereum ağındaki yeniliklerin mimarı olmak için çalışıyor. VanEck, 10 yıl boyunca karşılıksız bağış yapacağı The Protocol Guild’i destekleyerek ETH yatırımlarını sürdürülebilir hale getirmeyi amaçlıyor.

  Vadeli işlem tabanlı olarak işlem görmesi beklenen Ethereum Strategy Fund başvurusunun önümüzdeki hafta onaylanma ihtimali bulunuyor. Şirket bu fondan elde ettiği kârın yüzde 10’unu 10 yıl boyunca ETH geliştiricilerine aktaracak. VanEck, konuyla ilgili açıklamasında Ethereum ağına katkıda bulunanlara teşekkür etti.

  ETH Topluluğuna Büyük Destek

  En büyük ikinci kripto para birimi Ethereum yatırımcılarını heyecanlandıran bu duyuruda şu ifadelere yer verildi: “TradFi, Ethereum’a katkıda bulunanlarının çabalarından kazanç elde ediyorsa mantıklı olan onların çalışmalarının karşılığını vermektir. Diğer varlık yöneticilerini/ETF ihraççılarını da aynı şekilde ödeme yapmayı düşünmeye davet ediyoruz.” ETH topluluğunun önde gelen isimlerinden Oxfoobar, hibe kararını ETH uyumuna inanılmaz derecede değer katan bir hamle olarak yorumladı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle