Kripto Para

BTC yatırımı yapan ünlüler ifşa oldu!

  2021 yılında büyük bir popülerliğe kavuşan kripto para birimleri, geleneksel finanstan ve ana akımdan da destek almaya başladı. Bitcoin’e ilgi gösteren ünlü isimler de bu yatırımlarından ne kadar kazanç sağladıklarıyla gündeme geldi…

  En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC), 2009 yılında piyasaya sürülmesine rağmen 2021 yılında büyük bir popülerlik kazandı. Ana akımda geniş yankı bulan BTC ve kripto para birimlerinin yükselişi, ünlü isimleri de etkisi altına aldı.

  Herhangi bir dijital para biriminden kazanç sağlayabilmek için birçok kripto ticaret sitesinden birinde hesap açmak yeterli oluyor. Kripto alım satım hizmeti veren bu siteler, kullanıcı dostu web ara yüzü sayesinde yeni yatırımcıların kolay bir şekilde Bitcoin yatırımı yapmalarını destekliyor. Bu şekilde BTC yatırımı yapan ünlü isimler ve kazançları ifşa edildi.

  BTC Yatırım Yapan Ünlüler 

  Oyuncu ve sosyal medya fenomeni Paris Hilton, Bitcoin ve NFT’lerle uğraştığını itiraf etti. Geçtiğimiz yıl, BTC boğa rallisi başlamadan önce yüklü miktarda BTC satın aldığını söyleyen Hilton, daha sonra sosyal medya profil resmini de “lazer göz” ile değiştirdi. Bilindiği üzere lazer gözler, Bitcoin yükselişini destekleyen profiller tarafından benimseniyor.

  Kripto para yatırımları hakkında röportaj veren Paris Hilton, BTC ve NFT’ler hakkındaki sorulara “gelecek” yanıtıyla karşılık verdi. Bu varlıkların gelecekte sağlayabileceği fırsatlar konusunda çok heyecanlı olduğunu söyleyen Hilton 2020 yılında ilk NFT’si için NFT Charity Ödülü’nü kazandı.

  BTC Yatırımından Kazandılar

  Bitcoin, Floyd Mayweather gibi isimlerin de yatırım yapmasıyla boks dünyasında oldukça popüler bir para birimi haline gelince efsane boksör Mike Tyson da yatırım yaptı. 2016’da eski ağır sıklet boks şampiyonu Mike Tyson, kendi dijital cüzdanını piyasaya sürerek Bitcoin’e olan ilgisini geniş kitlelere duyurdu. 

  Öte yandan Amerikalı rapçi, aktör, TV ve müzik yapımcısı 50 Cent, 2014 yılında çıkardığı Animal Ambition albümü için Bitcoin ödemelerini kabul etti. Ünlü sanatçı o sene içinde BTC ile albüm satışı yaparak yaklaşık 700 BTC gelir elde etti. 2019 yılında BTC fiyatı fırlama yapınca bu varlıklar, ünlü rapçiye 8 milyon dolar kazandırdı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle