Kripto Para

FatMan Terra’yı bombaladı! Do Kwon yalan söylüyor!

  Terra’da sular durulmuyor! Kripto endüstrisinin olaylı şirketi ve CEO Do Kwon, bu kez “yalan söylemekle” itham edildi! Terra (LUNA) çöküşü sonrası içeriden verdiği bilgiler ile Twitter’da çok sayıda takipçiye ulaşan FatMan, TerraForm Labs’ın 42 milyon LUNA ile birden fazla gölge cüzdana bağlandığını iddia ederek gündeme bomba gibi düştü!

  Terra CEO’su Do Kwon, bu kez yalancılıkla itham edildi! Twitter’da FatMan kullanıcı adı ile şirket için bilgileri paylaşan bir kullanıcı, Terra’nın gölge cüzdanlar aracılığı ile 42 milyon LUNA’yı sakladığını iddia etti. Do Kwon’u ve TerraForm Labs’i topluluğu kandırmakla suçlayan FatMan’ın iddiaları yenilir yutulur cinsten değil!

  “Do Kwon Yalan Söylüyor”

  Terra’nın olaylı CEO’su Do Kwon’a ilişkin doğrudan yalancı ithamı ile dikkat çeken FatMan, Kwon ile birlikte TerraForm Labs’in topluluğu kandırdığını iddia etti. Terra çöküşü ile tüm imkanlarını Kwon ve Terra’nın usulsüzlüklerini ortaya çıkarmaya adayan FatMan bir tweet dizisinde, “Do Kwon, TerraForm Labs’in sıfır yeni Luna tokenlerine sahip olduğunu defalarca belirtti. Terra 2’yi topluluk sahibi yaptığını belirtti. Bu, kimsenin bahsetmediği açık bir yalan. Aslında TerraForm Labs, değeri 20 milyon doların üzerinde olan 42 milyon Luna’nın sahibi!” ifadelerine yer verdi.

  FatMan, daha önce Terra tarafından paylaşılan, “Cüzdanların airdrop beyaz listesinden çıkarılması Terra’yı tamamen topluluğa ait bir blockchain yapacak” tweeti’nin ekran görüntüsünü tweet zincirinde paylaşarak yukarıdaki açıklamasını paylaştı. Terra ise görüntüde, Terrayı tamamen topluluğa ait bir Blockchain yapmak istese de FatMan bunun böyle olmadığını düşünüyor.

  İddialar Doğru Mu?

  FatMan, paylaştığı bilgiler ile TerraForm Labs’in yalan söylediğini ortaya koydu. İddiaya göre Do Kwon, tam 42 milyon Luna token tutan başka gizli cüzdanlara sahip ve FatMan, ilgili cüzdanları tek tek paylaşmaya devam etti. FatMan’a göre TerraForm Labs’in 11,28 milyon adet, 2,01 milyon adet ve 720 bin adet Luna bulunan üç gölge cüzdanı var. Kwon ise 19,69 milyon adet ile 9,11 milyon adet Luna token bulunan iki gölge cüzdana sahip!

  Bu Ne Anlama Geliyor?

  Terra sürecine tam hakim olmayan okurlarımız için bu olağan veya önemsiz bir ayrıntı olarak görülse de sürece hakim olan okurlarımız, Terra oylamasını anımsayarak bunun ne anlama geldiğini anlayabilecekler! Bilindiği üzere Terra 2 için oylama yapılmış ve topluluk, %65 gibi büyük bir oranla Kwon’un kurtarma planını onaylamıştı. Eğer FatMan haklı ise aslında Kwon kendi kurtarma planını onaylayan ve kabul eden isim olarak öne çıkıyor!

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle