ETH PayPal’ı geçmeyi başardı

  Kripto para dünyasının öne çıkan varlıkları, dünyanın en köklü ve popüler şirketlerini birer birer geçmeye devam ediyor. Son olarak lider altcoin Ethereum (ETH) da artık ödeme devi PayPal’dan daha değerli hale geldi…

  Bilindiği üzere PayPal, dünyanın en büyük ödeme şirketlerinden biri olarak, onlarca farklı ülkede hizmet veriyor. Böylesine köklü ve popüler bir kuruluş da kripto para birimlerinin yükselişi karşısında gölgede kalmaktan kaçınamadı. Lider altcoin Ethereum (ETH) toplam piyasa değeri ile PayPal’ı da geride bırakmayı başardı.

  Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum, hızlı yükselişini sürdürürken köklü şirketleri de geride bırakıyor. ETH kripto para birimi son dönemde rekor üstüne rekor kırıyor. Tüm zamanların en yüksek seviyesini sürekli tazeleyen ETH’nin bu yükselişi dikkatlerden kaçmadı. 

  Toplam Piyasa Değeri Giderek Artıyor

  Bitstamp kripto para borsasının verilerine göre tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak giderek 3 bin dolara doğru yaklaşan Ethereum, yatırımcısının yüzünü güldürüyor. Lider altcoin yatırımcıları performanstan memnun kalırken Ethereum tarihinde bir ilke daha imza attı. Bu yükseliş ile birlikte ETH toplam piyasa değeri, dünyanın en büyük ödeme şirketi PayPal’ın toplam değerini geride bıraktı.

  Daha önce Bitcoin (BTC) de kripto para yatırımcılarının desteğini arkasına alarak PayPal’ı toplam piyasa değerinde geçmeyi başarmıştı. Öte yandan kripto para uzmanları, BTC fiyatının son dönemde düşüş yaşarken ETH fiyatının rekor üstüne rekor kırmasını da değerlendirdi. Popüler analistler bu durumu altcoin sezonuna ve ETH talebinin artmasına bağlıyor.

  ETH Fiyatı BTC’yi Geçebilir Mi?

  Ethereum fiyatının rekor üstüne rekor kırması, geleneksel finans kuruluşlarının da radarına takıldı. Dünyanın en büyük yatırım bankalarından JP Morgan analistleri, Ethereum’un uzun vadede Bitcoin’i geride bırakabileceğine dikkat çekti

  Önde gelen uzmanların bu şekilde yorum ve değerlendirme yapması da kripto para yatırımcılarının dikkatinden kaçmadı. Yaz aylarında ve yıl sonunda tamamlanması planlanan Ethereum’un EIP-1559 ve Ethereum 2.0 güncellemeleri de şimdiden heyecan yarattı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle