Kripto Para

SushiSwap güncellemesi ile marjin işlemler başlattı

  DeFi sektörünün önde gelen temsilcilerinden SushiSwap yeni güncellemeler ile dikkatleri üzerine çekiyor. Merkeziyetsiz kripto para borsası son olarak Kashi güncellemesiyle kullanıcılarına marjin işlemlerini açtı…

  Kripto para piyasalarında spot piyasa işlemlerinin dışında kaldıraçlı işlem yapabilmek için marjin desteğine ihtiyaç duyuluyor. Bu alanda önemli bir adım atan SushiSwap kripto para borsası, Kashi güncellemesini getirerek kullanıcılarına yeni bir avantaj sundu. Bu gelişme kripto para topluluğu tarafından olumlu karşılanırken, SushiSwap ile en büyük rakibi Uniswap arasındaki rekabeti de yükseltti.

  Kripto para sektörünün merkeziyetsiz borsalarından olan SushiSwap, geniş bir kullanıcı kitlesi tarafından tercih ediliyor. Son dönemde en büyük rakibi Uniswap’in yapmış olduğu büyük güncelleme ile adından söz ettirmesine yanıt vermek isteyen SushiSwap ekibi Kashi duyurusunu yaptı. Kullanıcıların uzun bir süredir beklediği Kashi, özellikle borsada marjin işlem yapmak isteyenlerin beklentilerini karşılayacak.

  Kashi ile Marjin İşlemler Açılacak

  Spot piyasaların aksine SushiSwap merkeziyetsiz kripto para borsasını kullanan yatırımcı ve traderlar, kaldıraçlı long veya short pozisyon açabilmek için Kashi’den yararlanacak. Kashi, borsa kullanıcılarının marjin işlemleri yapmak için kredi alabilmesini sağlıyor. Bu özelliğin Compound ve Aave gibi diğer merkeziyetsiz platformlarda hali hazırda kullanılması da rekabeti arttırıyor.

  Sushi ile ortaklık anlaşması imzalayan BentoBox üzerinden SushiSwap kullanıcılarına likidite havuzu geliri sağlanacak. Bu sayede kullanıcılar, marjin işlemlerde kullandıkları tokenları aynı zamanda kredi havuzlarına gönderebilecek ve aynı anda tokenı iki farklı yerde kullanma avantajını uygulayacak. SushiSwap CTO’su Joseph Delong konu hakkında yaptığı açıklamada Kashi güncellemesinin rakiplerine oranla çok daha farklı özellikleri bulunduğunu belirtti.

  SushiSwap Rekabeti Körükledi

  Bu güncelleme ile likidite havuzuna ETH ile beraber Wrapped Bitcoin yatıran kullanıcı yalnızca WBTC çekebilecek ve diğer varlığı havuzda kalacak. Böylelikle kaldıraçlı işlemlerde likidasyon yaşanması halinde bütün varlıkların likide olması riskine çözüm bulunacak.

  Bir süre önce V3 duyurusunu yapan Uniswap borsasının rakibi SushiSwap’ten hızlı yanıt gelmesi kripto para kullanıcılarının da dikkatinden kaçmadı. SushiSwap ekibi bu hamle ile sektördeki rekabeti körüklemiş oldu. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle