Kripto Para

Square’den 29 milyar dolarlık dev adım!

  2021 yılı ikinci çeyrek raporunu yayınlayan ve Bitcoin (BTC) ile ciddi bir büyüme sağlayan Square, 29 milyar dolarlık dev bir adım attı. Şirket, öncü kredi verme şirketi olan Afterpay’i satın almak istiyor. Square, bu adımıyla finansal sistemleri daha ulaşılabilir ve adil hale getirebilmeyi hedefliyor.

  Kripto para piyasaları Aralık 2020’den sonra çok ciddi bir büyüme elde etti. Kripto para sektöründeki bu ciddi büyümenin arkasındaki en önemli etkenlerden birinin, kurumsal şirketlerin yapmış olduğu kripto para yatırımlarının olduğu biliniyor. Bu alanda ilk ve en büyük adımı atan MicroStrategy şirketinin yanı sıra, sektörde bu konuda Tesla ve Square şirketleri de öncü konumda bulunuyor. Bu şirketler içinden, ikinci çeyrek raporunu yayınlayan Square, 29 milyar dolarlık dev bir adım attı. Şirket, finansal sistemleri daha ulaşılabilir ve adil hale getirmeyi hedefliyor.

  Dorsey’in Adımları ve Olası Anlaşmanın Oluşturabileceği Etkiler

  2021 yılı ikinci çeyrek raporuna göre Bitcoin (BTC) sayesinde çok ciddi bir büyüme elde eden, aynı zamanda Twitter’ın da CEO’su olan Jack Dorsey’in firması Square, öncü kredi verme şirketi olan Afterpay’i satın almak istiyor. Reuters haberine göre konu hakkında açıklamalarda bulunan Jack Dorsey, hedefleri doğrultusunda Afterpay’in iş planının da belirledikleri hedeflerdeki temel ilkelere uygun olarak tesis edilmiş olduğunu ifade etti. Dorsey, şirketlerin ödeme sistemlerini birbirlerine entegre edeceklerini ve gücü, işletme ve tüketicilere geri vereceklerini ifade etti.

  Avustralya merkezli kredi verme şirketi Afterpay’in söz konusu anlaşma ile Avustralya’nın teknoloji pazarının önemli bir bölümünü tanıtması bekleniyor. Öte yandan gelen yorumlara göre, Afterpay ile sağlanacak olası bir kripto para entegrasyonunun, oluşturulmak istenen ekosisteme Bitcoin, Ethereum (ETH) gibi kripto paraları da dahil edebileceği öngörülüyor.

  Square’in BTC ile Hareket Etmeye Devam Edeceği Öngörülüyor

  İkinci çeyrek raporunu yayınlayan Square, Cash App’in BTC gelirindeki artış ile 2021 yılı ikinci çeyreğinde, aynı dönemin bir önceki yıla oranla %143 oranında büyüme elde ettiğini gösteriyor. Bu da şirketin BTC ile yaklaşık 3,5 milyar dolarlık büyüme elde ettiğine işaret ediyor. Şirketin atacağı yeni adımların, bu çizgiyi bozmayacağı düşünülüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle