Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 23 Ocak 2023

  Kripto para piyasalarında bugün yükseliş isteği göze çarpıyor. Lider kripto para birimi 23 bin dolar seviyesini yeniden kazanmaya çalışırken, bazı altcoin’lerde çarpıcı yükselişler dikkat çekiyor.

  23 Ocak 2023 Pazartesi günü piyasalarda yaşanan son dakika gelişmeleri özetimizden takip edebilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in itibari para transferi konusunda ortak çalıştığı Signature Bank’tan bir sınırlama haberi geldi. Banka, 1 Şubat tarihi sonrasında 100 bin doların altındaki havaleleri gerçekleştirmeyeceğini kamuoyuna duyurdu.

  Genesis borçlularının kimler olduğu ortaya çıkmaya devam ediyor! Bugün yapılan bir açıklama ile blokchain projelerini desteklemek adına kurulan kar amacı gütmeyen kuruluş Stellar Development Foundation’a Genesis’in 13 milyon dolar borçlu olduğu doğrulandı.

  Dünyanın en büyük ekonomisi bugün Bitcoin konusunda bir ilke imza attı! Kripto madenciliğinin de en geliştiği ülkeler arasında yer alan ABD’de nükleer güç ile çalışarak ilk BTC madencilik tesisi hazır edildi.

  Popüler kripto para analisti DonAlt, altcoin boğası ile ilgili açıklamada bulundu. Anonim analist dolar karşısında altcoin’lerin güçlü olduğunu teyit ederken, BTC için verdiği 30 bin doların altından altcoin’lerde güçlü bir yükseliş dalgasının başlayabileceğini savundu.

  Dünyanın en büyük kripto para borsasının CEO’su Changpeng Zhao, yatırımcılara yaşanan boğa piyasasına karşın tavsiyeler verdi. Yatırımcılara risk yönetimini bırakmamalarını söyleyen CZ, yükselen token’ler karşısında FOMO’ya dikkat edilmesi gerektiğinin altını çizdi.

  Zincir üstü veri sağlayıcısı Glassnode, açıkladığı veriler ile Ethereum’da stake oranının arttığını ortaya koydu. Glassnode’a göre Beacon Chain’de değeri 26,41 milyar dolar olarak hesaplanan 16,16 milyon adet ETH stake edildi.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Kripto para piyasaları bugün yeni bir yükseliş denemesi gerçekleştiriyor. 22 bin 874 dolardan fiyatlanan BTC 23 bin doları geri kazanma savaşı verirken en büyük altcoin 1.630 dolardan işlem görüyor. Ripple (XRP) cephesinde flaş bir yükseliş yaşanırken, popüler altcoin son 24 saatteki yükselişini yüzde 5,04’e çıkararak 0,42858 dolara ulaştı. Altcoin’ler günün flaş ismi yüzde 20,75’lik günlük artışla Axie Infinity (AXS) Token oldu. AXS son yükselişle fiyatını 12,25 dolara çıkarmayı başardı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle