Kripto Para

Square 2. çeyrek raporu yayınlandı! Başrolde BTC var

  Bitcoin’e (BTC) açıkça desteğini her fırsata gösteren Jack Dorsey’in CEO’su olduğu Square şirketi, 2021 yılı ikinci çeyrek raporunu yayınladı. Square’in eşler arası ödeme hizmeti veren Cash App, 2021 ikinci çeyreğinde 2,72 milyar dolarlık BTC varlığı kaydetti.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), özellikle Mayıs ayındaki büyük geri çekilmeden sonra daha çok tartışılır hale geldi. Ancak bu tartışmalara rağmen birçok büyük ölçekli kurumsal şirket Bitcoin yatırımı yapmaya devam etti. Kurumsal şirketlerin 2020 yılı ortalarından sonra başlayan BTC yatırımcıları, sektörün çok ciddi büyümeler elde etmesine büyük oranda katkı sağlamıştı. Piyasalarda şiddetli dalgalanmalar görülüyor olmasına rağmen, büyük şirketlerin birçoğunun BTC’den vazgeçmediği görülüyor.

  Cash App, 2,72 Milyar Dolarlık BTC Varlığı Kaydetti

  MicroStrategy, Tesla ve Square gibi şirketler, BTC yatırımları ile sektörde başı çekiyor. Bu şirketler arasında, Twitter’ın da CEO’su olan Jack Dorsey’in şirketi olan Square, 2021 yılı ikinci çeyrek raporlarını yayınladı. Square’in eşler arası ödeme hizmeti olan Cash App, 2021 yılı ikinci çeyreğinde 2,72 milyar dolarlık Bitcoin varlığını kaydetti. Bu miktar, 2020 yılı ikinci çeyreğindeki varlık miktarıyla kıyaslandığında %143 oranında bir artış yaşandığını gösteriyor.

  Square, BTC’nin Büyük Geri Çekilmesinde Dahi Büyüdü

  Square şirketinin ikinci çeyrek raporuna bakıldığında, şirketin toplam net kazançlarının büyük kısmını BTC yatırımlarından sağladığı görülüyor. Hatta Square’in, Bitcoin’in çok sert düşüşler yaşadığı dönemde bile önemli ölçülerde büyümeler elde ettiği görülüyor. Lider kripto para birimi Bitcoin, yılın ikinci çeyreğinde piyasaları ayıların devralması ile birlikte, rekor fiyatı baz alındığında %50’den fazla bir geri çekilme yaşamıştı. Böylece BTC, fiyat hareketlilikleri konusunda en kötü çeyrek performanslarından birini yaşamıştı.

  Geçen Yılın Aynı Dönemine Göre 3 Kat Fazla Kazanç Sağlandı

  Ödeme devi Square, geçtiğimiz yılın aynı döneminde %91’lik bir artış ile 1,14 milyar dolarlık ikinci çeyrek brüt kar elde ettiğini açıklamıştı. Cash App platformu, geçtiğimiz yıldan bu yana geçen süreçte %94 oranında artış ile 546 milyon dolarlık karın yaklaşık olarak yarısında pay sahibi oldu. Cash App, 2,72 milyar dolarlık BTC ve 55 milyon dolarlık BTC brüt kar elde edildiğini, 2020 yılı aynı dönem verilerine göre 3 katlık kazanç sağladığını kaydetti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle