Kripto Para

Socios, La Liga’ya zincir attı! Dev ortaklık anlaşması

  2021 yılında yaptığı ortaklık anlaşmalarıyla hem kripto para piyasalarında hem de spor dünyasında adını duyuran Blockchain platformu Socios.com, 2011-2020 yılları arasında “Dünyanın En İyi Ligi” olarak tescil edilen, İspanya Futbol Ligi (La Liga) ile bir anlaşma yaptı.

  Kripto para piyasaları 2021 yılında beklenmedik büyümeler elde etti. Gelen bu büyümeler, sektörde birçok alanda kendisini gösterdi. NFT (non fungible token), merkezi olmayan finans (DeFi) ve taraftar token’ları gibi alanlarda, sektördeki bu büyümenin örnekleri net şekilde görüldü. 2021 yılında oldukça popüler hale gelen taraftar token’larının birçoğunun arkasında yer alan Blockchain platformu Socicos.com, yeni bir anlaşmaya daha imza attı. Socicos.com, İspanya Futbol Ligi (La Liga) ile güçlerini birleştirdi.

  Socios ve La Liga Ortaklık Kurdu

  Küresel çapta 60’tan fazla önde gelen spor markası ile ortaklık kuran Socios.com, şimdi de La Liga ile ortaklık kurdu. La Liga, Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikleri Federasyonu (IFFHS) tarafından, 2011-2020 yılları arasında “Dünyanın En İyi Ligi” seçilmişti. Şimdi ise La Liga, popüler taraftar token ve Blockchain platformu olan Socios ile ortaklık kurdu. Socios, böylece küresel çapta 800 milyondan fazla futbol severin takipçisi olduğu İspanya Futbol Ligi ile güçlerini birleştirmiş oldu. Bu anlaşma ile benzersiz ödüller ve sadece 1 kez erişim sağlanabilen VIP ödüller, taraftarlara sunulacak.

  Socios Tarafından Yapılan Duyuru

  Socios ile La Liga arasında sağlanan anlaşma, Socios’un resmi Twitter hesabından duyuruldu. Socios, söz konusu paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

  Hayran etkisinin ve ödüllerin evi ve ikonik kulüplerin oyun alanı şimdi, birlikte! Hoş geldin La Liga! #TaraftardanDahaFazlasıOl

  Ortaklık, Taraftarlara Neler Verebilecek?

  Bu anlaşma ile La Liga taraftarlarına, dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar; imzalı formalar, resmi ürünler, ücretsiz maç biletleri ve 1 kerelik özel olmak üzere eşsiz VIP ödüller sunulacak. Ayrıca anlaşma gereğince bazı şanslı taraftarlara, ömür boyu fırsatlar sağlanacak. Socios, 7 farklı spor dalında, 20 farklı ülkede ve 40’tan fazla spor organizasyonunda, yaklaşık 1,3 milyon taraftardan oluşuyor. Platform, uygulamasında taraftar token hizmetleri sunuyor.

  La Liga İcra Direktörünün Ortaklığa İlişkin Açıklamaları

  Kurulan ortaklık sonrasında La Liga İcra Direktörü Oscar Mayo, bu anlaşmanın tesadüf eseri olmadığını ifade etti. Mayo açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

  “La Liga’nın Socios ile ortaklık kuran ilk büyük Avrupa futbol ligi olması bir tesadüf değil. Geçtiğimiz birkaç yıl içinde spordaki yenilikçi markalardan biri olarak şöhret kazandılar ve inovasyonu benimseme konusunda dünya çapındaki organizasyonlara öncülük ettiler. Bu ortaklık, cesaretlerinin ve liderliklerinin bir başka göstergesidir.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle