SKALE Network (SKL) Token Nedir? SKL Coin Nasıl Alınır?

  Bu yazımızda, akıllı sözleşmeleri hızlı kullanmayı sevenlerin yakın takibindeki SKL Token hakkında bilgileri sunacağız. SKL Token nedir, nasıl alınır, geleceğe yönelik fiyat tahmini, avantajları, dezavantajları ne sorularına yanıt verdik.

  SKALE Network (SKL) Token Nedir?

  SKALE Network (SKL) Token, Skale Network’ün ERC-777 tabanlı yerel, yardımcı kripto parasıdır. SKL Token stake edilebilir kripto para birimlerindendir. Blokları doğrulayan, akıllı sözleşmeleri devreye alarak ağ güvenliğini sağlayan Skale’de, nodeları çalıştıranlar SKL Token devredebilir ve kullanabilirler. Ağda oylamaya SKL Token ödeme ile katılım sağlanır. SKL Token Ethereum Mainnet’e de sorunsuz bağlanabilen bir token’dır.

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  SKL Token projesinin amacı, elastik blok zincir ağı adı verilen modeli yatırımcılara sunmaktır. Elastik ağda yatırımcılar, gerçek dünya ihtiyaçlarına yönelik hazırlanan merkezi olmayan modüler uygulamalardan ve bulut hizmetlerinden yararlanabilirler. Skale Network projesi, platformu içinde yer alan blok zincir geliştirme bölümünde sadece birkaç satır kod ile modüler protokoller yaratabilmeye imkan sunar. Proje aynı zamanda geliştiriciler için depolama alanları ve yüksek güvenlikli koda sahip modüller sunar. Tüm işlemlerden SKL Coin ile yararlanılır ve merkeziyetsiz finansal işlemlere de katılım sağlanabilir. Proje hakkında diğer bilgileri https://skale.network/docs/ adresindeki Whitepaper’dan öğrenebilirsiniz.

  SKALE Network Yorum

  SKL Token hakkında yorum yapan yatırımcılar, Ethereum Mainnet’e sorunsuz bir erişim ve kullanım için ellerinde SKL Token bulundurduklarını ifade ediyorlar. Yorumlarında SKL Token sahipliği ile Skale Network’ten kendi blok zincirlerini alma ardından Mainnet’e erişme yöntemini kullanarak hız kazandıklarını açıklıyorlar.

  SKL Token Geleceği

  SKL Token geleceği hakkında tahmin yapan analistler, SKL Token’ın 2021 sene sonunda dikkat çeken bir değer kazanımını yapabileceğini aktardılar. Analistlere göre 2021 sonunda SKL Token 0.30 dolar seviyesine çıkış gerçekleştirebilir. 2022 yılı ilk yarısı içinde fiyatın 0.35 dolar ile 0.38 dolar bandı arasında dalgalanabileceğini belirttiler. 

  SKL Token Fiyatı Ne Kadar?

  An itibari ile 1 SKL fiyatı %skale+try%TL. Döviz cinsinden ise %skale+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, SKALE 24 saatte %skale+yuzde%. 

  SKL Token, kripto para piyasasındaki volatiliteye, karşıladığı alım taleplerini ve piyasadaki arz miktarına göre anlık değişime uğrayabilir. Yatırımda yanlış bir fiyat bilgisi üzerinden işlem yapmanın önüne geçmek için güncel fiyat takibi ardından alım-satım kararı verilmelidir.

  SKALE Network (SKL) Token Nasıl Alınır

  SKL Token almak için izlenen adımlar:

  • 1. Adım: SKL Token, Binance, Coinbase Exchange, Huobi Global gibi işlem hacmi geniş kripto para borsalarından alınır. Bu yüzden ilgili borsalardan herhangi birine erişim sağlanır.
  • 2. Adım: Seçilen ve erişilen borsadan hesap oluşturma sekmesine giriş sağlanıp, gelen KYC işlem adımları tamamlanarak hesap açılır.
  • 3. Adım: Borsadan para yatırma işlem menüsüne giriş sonrasından bir para yatırma yöntemi seçilip, hesaba para transfer edilir.
  • 4. Adım: Bakiye oluşumu ardından borsadan SKL Token paritesinin yer aldığı satın alma işlem sayfasına erişilmelidir. 
  • 5. Adım: Satın alma sayfasındaki güncel fiyattan veya daha uygun fiyat tanımlaması üzerinden SKL Token alım emri girilir.
  • 6. Adım: Satın alınan tokenlar hesabın sanal cüzdanında veya çevrimdışı, güvenli saklama sunan donanım cüzdanda muhafaza edilebilir.

  Adımların doğru izlenmesi ardından satın alma başarıyla tamamlanır.

  Avantajları Neler?

  SKL Token avantajları:

  • Merkeziyetsiz Bulut Hizmet: SKL Token sahipleri proje ağından merkeziyetsiz bulut hizmetleri SKL Token ödeme ile alarak, geniş ve güvenli veri depolama alanlarına sahip olabilirler.
  • Pasif Gelir: SKL Token sahipleri belirli vadede staking gerçekleştirerek yeni token kilitleyerek, vade sonunda yeni SKL Token bakiyeleri kazanırlar.
  • Hız: SKL Token sahipleri hem cüzdanlar arası transferde hem de takas işleminde düşük bekleme süresi ardından işlem onayı alırlar.

  Dezavantajları Neler?

  SKL Token dezavantajları:

  • Saldırı Riski: SKL Token borsa hesaplarını çevrimiçi cüzdanlarında saklanırken, borsaya yönelik saldırı olması halinde risk altına girebilir. Donanım cüzdanda token saklamak bu riski ortadan kaldırır.
  • Fiyat Oynaklığı: SKL Token kripto para piyasasının volatil yapısı yüzünden anlık olarak fiyat değiştirir ve anlık takibi zorunlu kılar.

  SKL Token blok zincir iş akışlarını yaratmadan merkeziyetsiz finansa kadar her alanda kullanılabilen bir token olduğundan dezavantajları neredeyse yoktur.

  Sonuç

  SKL Token, Skale Network’te çalışan yerel kripto paradır. SKL Token, pasif gelir elde etmek, borç vermek, oy vermek, hızlı bağlantılı zincirleri, iş akışlarını oluşturmak için kullanılır. Analistlere göre 2021’de değer kazanabilecek kripto paralar arasındadır. Eğer tahmin edilen fiyatlara çıkış yapabilirse sene sonunda kar sunabilir.

  Henüz 2021 yılının başında piyasa sürülen SKL, ERC-20 tabanlı bir Ethereum tokenı’dır. Piyasada arzı görece yüksek olduğundan dolayı 2021 mart ayından itibaren düşüşler yaşamıştır. Binance ve Coinbase gibi önemli borsalarda listelenmiş olan Skale projesi geniş bir yatırımcı kitlesinin radarında.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle