Kripto Para

Sinema devi, ödemelerde kripto kabul edecek! İşte o coinler

  Geçtiğimiz ay, yıl sonuna kadar Bitcoin’i (BTC) ödeme yöntemi olarak kabul edeceğini açıklayan dünyanın en büyük sinema salonu zinciri AMC Entertainment, Bitcoin ile birlikte önde gelen diğer kripto para birimlerini de kabul edeceğini açıkladı.

  Geleneksel ekonomi piyasalarına hızla entegre olan kripto para birimlerinin kabulü gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Başta Bitcoin (BTC) olmak üzere, birçok kripto para birimi, çeşitli ülkelerde çeşitli işletme ve kuruluşlarda ödeme yöntemi olarak kabul görmeye başlamıştı. Bunun en net örneklerinden birini de geçtiğimiz ay, dünyanın en büyük sinema salonu zinciri olan AMC Entertainment göstermişti. AMC, geçtiğimiz ay Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kabul edeceklerini açıklamıştı.

  AMC, BTC ile Birlikte Başka Kripto Para Ödemelerini De Kabul Edecek

  Kripto paraların ödeme yöntemi olarak kabul görmesi trendi hızla artmaya devam ediyor. Henüz birçok ülkede bu konuya engel teşkil edecek bir yasal düzenleme bulunmuyor. Bu konuyla ilgili olası olumsuz bir yasal düzenleme gelene kadar da bu akımın devam edeceği tahmin ediliyor. AMC, yıl sonuna kadar BTC kabul edeceklerini açıkladıktan 1 ay sonra, BTC ile birlikte önde gelen diğer kripto para birimlerini de ödeme yöntemi olarak kabul edeceklerini duyurdu. Duyuruyu, AMC Entertainment CEO’su Adam Aron yaptı.

  CEO Adam Aron’un Açıklamaları

  CEO Aron, Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında, şu ifadelere yer verdi:

  “Kripto para meraklılarına: AMC’nin 2021 yılsonuna kadar çevrimiçi bilet ve indirim ödemelerinde Bitcoin’i kabul edeceğini duyurduğunu muhtemelen biliyorsunuzdur. Bugün teyit edebilirim ki bunu yaptığımızda, benzer şekilde Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash’i (BCH) de kabul edeceğiz.”

  Kripto paralar ile ödeme kabul etmeye başlayacağını açıklayan AMC CEO’su Adam Aron, yakın tarihlerde yaptığı başka bir açıklamasında, Apple Pay ve Google Pay üzerinden ödemeler almaya başlayacaklarını da dile getirmişti.

  Kripto Ödemeleri Kabul Eden Dev Şirketler

  Dünya üzerinde kripto paraları ödeme yöntemi olarak kabul eden işletme ve şirketlerin sayısı gittikçe artıyor. Bu konuda en büyük adımlardan birini geçtiğimiz yıl PayPal atmıştı. PayPal’ın ardından, benzer adımlar Square ve Telsa gibi dev şirketlerden de gelmişti. Ancak bu şirketler arasından Tesla, Mayıs ayında CEO Elon Musk’ın açıklamasıyla, BTC ödemelerini askıya aldığını duyurmuştu. Yine de şirketin ilerleyen dönemlerde bu kararını bir kez daha değiştirmesi bekleniyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle