Kripto Para

İsrail’in dev yatırım şirketinden Bitcoin atağı

  İsrail’in en büyük yatırım şirketi Altshuler Shaham, Bitcoin yatırımı yaptığını açıkladı. 2020 yılının sonunda Grayscale Bitcoin Trust ile 100 milyon dolar yatırım yapan şirket, kısa sürede dev kazanç elde etti.

  Yönetimi altında 50 milyar dolarlık varlık bulundurduğu bilinen Altshuler Shaham şirketi İsrail’in en büyük yatırım şirketi olarak biliniyor. Emeklilik şirketi olan kurum yaptığı 100 milyon dolarlık yatırım ile İsrail’de ilk kurumsal Bitcoin yatırımını gerçekleştirdi.

  Altshuler Shaham şirketinin CEO’su Gilad Altshuler açıklanan yatırım ile ilgili izledikleri sürece dair açıklamalarda bulundu. Bitcoin’in fiyat hareketliliğine dikkat çekti. Lider kripto para biriminin iniş çıkışlı bir rallisi olduğunu belirten Altshuler, yatırım kararı verdikleri ilk dönemde bu durumun endişe yarattığını belirtti. Gilad Altshuler Bitcoin yatırımının kendileri için çok yeni olduğunu ve onay alma süreçlerinin uzun sürdüğünü açıkladı. Gilad Altshuler Bitcoin kazançlarından memnun olmakla beraber nasıl devam edeceklerinin de Bitcoin’in performansına bağlı olduğunu belirtti.

  Altshuler Shaham kısa sürede kazancını ikiye katladı

  İsrail’in en büyük yatırım şirketinin yaptığı Bitcoin yatırımı açıklaması ile büyük kazanç elde ettiği de ortaya çıktı. 2020 yılının sonunda yatırım yapan şirket şimdilerde kazancını ikiye katladı. Grayscale Bitcoin Trust ile geçen yılın sonunda 100 bin liralık yatırım yapıldığında Bitcoin fiyatı 21 bin dolar seviyesindeydi. O zamandan bu yana şirket yüzde 100’ün üzerinde kar etti.

  Portföylerindeki Bitcoin’lerle ilgili açıklama yapan Gilad Altshuler, Bitcoin’in 2020 yılının sonundan bu yana büyük yükseliş kaydettiğini belirtti. Portföylerindeki Bitcoin’lerin 1/3’ünü sattıklarını açıklayan CEO, mevcut durumda 150 milyon dolarlık Bitcoin’e sahip olduklarını açıkladı.

  Bitcoin’in kurumsal benimsenme oranı yükseliyor

  İsrail’deki en büyük yatırım şirketinin de Bitcoin yatırımı yapması ile beraber Bitcoin’e artan kurumsal ilgi yeniden gündeme geldi. Altshuler Shaham İsrail’de Bitcoin yatırımı yapan ilk kurumsal şirket olmakla beraber dünyanın her yerindeki kurumsalların Bitcoin talebi yükseliyor. Digital Currency Group dün yaptığı açıklama ile Grayscale Bitcoin Trust’a 250 milyon dolarlık yatırım yapabileceğini açıkladı. Geçtiğimiz günlerde ise Çin merkezli şirket Meitu, Bitcoin yatırımı yaptığını açıklamıştı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle