Kripto Para

Sıcak gelişme: SEC, Ripple’a ters köşe yapmaya çalışıyor!

  SEC ile Ripple arasında devam eden davada flaş bir gelişme yaşandı! Ripple’ın SEC yetkililerince kamuya açık açıklamaların video kayıtlarına yönelik attığı adıma yanıt veren SEC, Ripple’a gerçek keşfin yeniden açılması sopasını gösterdi.

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple arasındaki dava sürüyor! XRP’nin menkul kıymet olarak tanımlandığı ve yasadışı menkul kıymet satışı nedeniyle Ripple’ın ve CEO Brad Garlinghouse’un yargılandığı davada Ripple’ın bir hamlesine SEC, beklenmedik bir karşılık verdi.

  SEC’ten Dava Sürecinde Suiistimal Vurgusu!

  SEC yetkililerinin kamuya açık alanda yaptıkları konuşmaların videosunu alan ve toplamda yedi videonun doğrulanmasına yönelik mahkeme celbi gönderme talebi ileten Ripple’a SEC’ten karşı hamle geldi! SEC, bu hamle için “suiistimal” vurgusu yaparken, şirketi “gerçek keşfini yeniden açma talebi üzerine pozisyon alma” konusunda sıkıştırmaya çalıştı.

  Tek satırlık açıklama yapan SEC, “Bu karardan daha önce Ripple sanıkları, önceki RFA’larla (kabul talebi) ilgili olarak yedi SEC yetkilisinin kamuya açık açıklamalarının videolarını almak adına yasal süreç dışında mahkeme celbi çıkarma yetkisi isteme talebinde bulundu” ifadelerini kullandı. Ripple ise izin istediği iki mahkeme celbinin keşfin yeniden açılması anlamına gelmediğini iddia ederek kendisini savundu.

  Ripple Avukatı SEC’in İthamına İtiraz Etti!

  SEC tarafından yapılan tek satırlık açıklamaya itiraz eden Ripple avukatı James K. Filan, “Ripple’ın orijinal talepte belirttiği gibi, ödeme devinin hizmetlerine devam etmesi ve hizmet sağlaması için izin istediği mahkeme celbi, keşfin yeniden açılması değil, Ripple’ın gerçek keşfinden önce sunulan ve Yargıç Netburn’ün Emrini gerçekleştirmek adına gerekli olan RFA’larla ilgilidir.” dedi.

  “SEC Avukatlarının Garip Davranışları Var!

  Filan, SEC’i “mahkemeye zaman kaybı yaşatmakla” itham ediyor. XRP savunucusu Jeremy Hogan ise tek satırlık açıklamada kelimelerin kaybolduğunu söyleyerek SEC’in garip davrandığını söylüyor. Hogan, “Bu tek cümlelik Cevap Özeti konusunda hiçbir fikrim yok. İçgüdülerime göre Guerrier, SEC’in pozisyonunu gerçekten tartışmaya kalkarsa, ne kadar kötü görüneceğini fark etti ve bu yüzden kolay yolu seçti. Bence SEC tarafının avukatlarının garip davranışları olduğunu söylemek doğru olur.” ifadeleri ile SEC’in davranışlarını yorumladı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle