Kripto Para

SEC'ten yeni açıklama: Kripto paralar etkilenebilir

  Kripto para topluluğunun özellikle Ripple (XRP) davasından sonra yakından takip etmeye başladığı SEC’ten yeni açıklama geldi. SEC duyurusunda kripto paralara öncelik vereceğini açıkladı…

  ABD Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu (SEC) resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklama, kripto para basınında gündem oldu. Son dönemde kripto para sektörü ve yatırımcılar tarafından markaja alının SEC, yeni açıklamasında yine kripto para topluluğunu ilgilendiren ifadeler kullandı. SEC açıklaması yatırımcılar arasında sosyal medyada da en çok konuşulan konulardan biri haline geldi. 

  Ripple aleyhinde menkul kıymet davası açmasıyla kripto para sektörünün gündemine oturan SEC, bu yıl kripto para birimlerine öncelik vereceğini duyurdu. ABD Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu (SEC) internet sitesinden ve sosyal medya hesabından yayınlanan bu mesaj büyük ilgi gördü. Yapılan duyuruya göre bu komisyonun inceleme departmanı 2021 yılında kripto para birimlerini incelemeye öncelik tanıyacak.

  Kripto Para Birimlerini İnceleyecek

  ABD Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından yapılan duyuruda, araştırma konularının farklı başlıklar altında toplanacağı belirtildi. Bu başlıklar arasında finansal teknoloji fintech ve inovasyon olmasıyla dikkat çekti. Bu başlıklar kripto para sektörünü yakından ilgilendiriyor. 

  Ayrıca dijital varlıklar başlığının bulunması da kripto para yatırımcılarını heyecanlandı. ABD Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu (SEC) bu duyurusunda kripto para birimlerini dijital varlık olarak sınıflandırdı ve açıklamasının detaylarına geçti.

  Dijital Varlıklar Araştırma Konusu Olacak

  Komisyonun inceleme departmanı, diğer alanların yanı sıra, incelemeler, tescil ettirenlerin beyanlarıyla tutarlı bir şekilde çalışıp çalışmadıklarını belirtti. Ayrıca kripto para firmalarının müşteri siparişlerini talimatlarına uygun olarak işleyip işlemediğini ve mobil uygulamalarda yapılan ticaret önerilerine uygunluğu gözden geçirilecek.

  SEC resmi duyurusunda şu ifadeler kullanıldı: “Dijital varlıklarla ilgilenen piyasa katılımcılarının incelemeleri aşağıdakileri değerlendirmeye devam edecektir: Yatırımların yatırımcıların yararına olup olmadığı, portföy yönetimi ve ticaret uygulamaları; müşteri fonlarının ve varlıklarının güvenliği. Fiyatlandırma ve değerleme; uyum programlarının ve kontrollerinin etkinliği ve temsilcilerin dışarıdaki iş faaliyetlerinin denetimi. Talimatlarına uygun olarak işleyip işlemediğini ve mobil uygulamalarda yapılan ticaret önerilerine uygunluğu incelenecek.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle