Kripto Para

Elon Musk’ın çıkışı ile yeşil enerji con’leri uçtu

  Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği isimlerin başında gelen Elon Musk, Bitcoin’in enerji tüketimine dikkat çekerek Tesla ödemelerinde kullanılmasını iptal etti. Kripto para basınında geniş yankı uyandıran bu karar sonrasında yeşil enerji token fiyatları hızlı yükseldi…

  Bitcoin destekçisi olarak bilinen Tesla CEO’su Elon Musk’ın son açıklamaları, kripto para piyasasında tüm dengeleri bozdu. Bitcoin ödemelerine destek vermeyi bırakacağını açıklayan Tesla, BTC başta olmak üzere tüm kripto para piyasasında büyük çalkantılara sebep oldu. Elon Musk, bu kararı nedeniyle Bitcoin destekçilerinin de eleştiri oklarına hedef oldu.

  Bitcoin madenciliğinde fosil yakıt kullanımının giderek artmasından endişe duyduğunu açıklayan Elon Musk'ın paylaşımı, kripto para piyasasındaki dengeleri değiştirdi. Bu paylaşımdan sonra Bitcoin başta olmak üzere pek çok önde gelen kripto para biriminde değer kaybı yaşandı. Bu süreçte yeşil enerji çözümleri üreten üç farklı projenin tokenları ise hızla değer kazandı. 

  Hedera Hashgraph (HBAR) Fiyatı Uçtu

  Hedera Hashgraph, ilk nesil blockchain hizmetlerindeki performans düşüklüğü ve istikrarsızlık gibi sorunların çözümü için geliştirilen projeler arasında yer alıyor. Kripto para ekosisteminin daha adil ve verimli çalışmasını sağlayan ağın yerel kripto para birimi HBAR fiyatı, hızlı yükselmesiyle dikkat çekti. Bu yükselişte Elon Musk’ın tweetleri etkili oldu.

  Yeşil enerji projelerine artan ilgiyle birlikte değerlenen bir başka protokol olan Nano oldu. Ücretsiz biçimde, güvenli ve neredeyse gerçek zamanlı ödeme hizmeti sunma amacıyla piyasaya sürülen token, yeşil enerji bağlantısı sayesinde çok hızlı değerlendi. Kripto para yatırımcıları bu yükselişi fırsat bilerek Nano token taleplerini de arttırdı.

  Energy Web Token (EWT) Yükselişi

  Energy Web Token, enerji sektörüne özel uygulama geliştirmeyi kolaylaştırmak için tasarlanmış bir blockchain ağında hizmet veriyor. Energy Web Chain protokolünün operasyonlarında yerel kripto para birimi olarak kullanılıyor. Protokolün sanal makinesi şebeke operatörlerine, yazılım geliştiricilerine ve satıcılara yönelik devrim niteliğinde yenilikler taşıması sebebiyle büyük ilgi görüyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle