Kripto Para

SEC davası bitince XRP’ye ne olacak?

  Twitter’da “Credible Crypto” ismi ile bilinen ünlü analist, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple Labs arasındaki davanın sonuçlanmasından sonra XRP’nin oldukça yüksek oranlarda fiyat performansları sergileyeceği öngörüsünü paylaştı. Credible Crypto’ya göre dava, XRP adına olumlu sonuçlanacak.

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), 22 Aralık 2020’de Ripple şirketine ve şirketin 2 üst düzey yöneticisine “kayıtsız menkul kıymet satışı” gerekçesi ile dava açtı. Dava ile birlikte ABD merkezli kripto para borsaları da XRP’yi peş peşe delist etmeye başladı. Bununla birlikte davanın ilk dönemlerinde, üstelik piyasada muazzam bir ralli görülürken XRP fiyatı çakılmaya başladı. XRP söz konusu dönemde 0,17 dolar ile dip noktasını da gördü. Ancak dava süreci 1 yılı geçti ve mahkemenin nihai kararı bekleniyor. Birçok isim, davadan Ripple lehine bir nihai karar çıkacağını düşünüyor.

  Dava Sonrası XRP Fiyatı Ne Olur?

  Twitter’da “Credible Crypto” ismi ile bilinen ünlü kripto para analisti, yakın tarihli bir röportajında XRP’ye ilişkin fikir ve tahminlerini paylaştı. Ünlü analist, XRP’nin teknik görünümünde düşüşü işaret ettiğini belirtti. Analist öte yandan olası değer kayıplarında takip edilmesi gereken fiyat seviyesinin de 0,50 dolar olduğunu vurguladı. Geçmiş fiyat hareketlerini de göz önünde bulunduran Credible Crypto, bu fiyat seviyesinin oldukça kritik bir seviye olduğunu dile getirdi. Kısa vadede XRP’de düşüşlerin görülebileceğini belirten analist, davanın sonlanması ile birlikte XRP’nin yüksek fiyat performansı gösterebileceğini öne sürdü.

  Analist, Portföyünde Çok Sayıda XRP Tuttuğunu Açıkladı

  SEC ile Ripple Labs. arasındaki davanın sona ermesi ile birlikte Credible Crypto, XRP’nin yüksek fiyat performansı ortaya koyacağına inanıyor. Ünlü analist, davanın sona ereceğine dair tarih konusunda bir tahmini olmadığını belirtti. Davanın olumlu şekilde sonuçlanacağına inandığını ifade eden analist, bu davanın sonlanması ile birlikte ayrıca düzenleyici netliğinin oluşacağına inandığını da dile getirdi. Credible Crypto ayrıca portföyünde yüksek miktarlarda XRP tuttuğunu da açıkladı.

  Davada Son Dönemlerde Ripple Lehine Kararlar Çıktı

  Hatırlanacağı üzere SEC; Ripple şirketine, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’a ve Ripple kurucu ortağı Chris Larsen’a 1,3 milyar dolarlık dava açmıştı. Davaya banak Yargıç Sarah Netburn, 1 yıldan uzun süredir tarafları dinlemiş ve her iki taraf adına da dönemsel olarak lehte kararlar vermişti. Ancak dava henüz nihai olarak sonlanmadı. Bununla birlikte son dönemlerde ise Yargıç Netburn, Ripple lehine arka arkaya birkaç karar verdi. Bu durum XRP yatırımcılarını da heyecanlandırdı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle