Kripto Para

Binance CEO’su CZ, düzenleyicilere yanıt verdi!

  Son dönemlerde çeşitli ülkelerin finansal regülatörleri ile istemediği biçimde dirsek temasında olan Binance’in CEO’su Changpeng Zhao (CZ), regülatörlerin Binance’a karşı olan son girişimlerine yönelik açıklamalarda bulundu.

  İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, son dönemlerde çeşitli ülkelerin finansal düzenleyicilerinin aldığı inceleme kararları ile gündemde. İngiltere, Kanada, Japonya, Cayman Adaları, Singapur, Tayland ve tekrar İngiltere, Binance’a karşı inceleme ve çeşitli hizmetlerini yasaklama çalışmaları başlattı. Dünyanın dört bir yanında finansal regülatörlerin kıskacında kalan Binance’in CEO’su Changpeng Zhao (CZ), düzenleyicilerin Binance’a karşı tutumlarına Binance’in web sitesinden yanıt verdi.

  CZ, Düzenleyicilerin Tasvirlerinde Haksız Olduklarını Düşünüyor

  CZ, Binance’in resmi web sitesinden yayınladığı yazısında şirketin amaçları ve regülatörlerin yaklaşımları konusunda çeşitli açıklamalarda bulundu. CZ, düzenleyiciler ile olan uyumluluğu açıklamanın, şirketin sadece son 4 yıldaki büyümesi göz önünde bulundurulduğunda adil olduğunu ifade etti. CZ, düzenleyicilerin Binance konusunda tasvir etmeye uğraştıklarının doğru olmadığını, Binance’in çalışma stratejisini anlatarak vurguladı.

  Zhao, açıklamasında Binance’in müşterilerini önemsediğini ifade etti. Bununla ilgili olarak CZ, fonların güvende tutulmasına yardımcı olmak için büyük çaba verildiğini ve ayrıca kripto para konusunda da yatırım gibi alanlarda borsanın müşterilerine eğitim verdiğini dile getirdi. CZ, Binance’in bu çabalarının düzenleyicileri tasvir etmek istedikleri konusunda haksız çıkardığını düşünüyor.

  Binance Siber Suçlarla Mücadele Ediyor

  Öte yandan Binance’in kara para aklama, terörü finanse etme ve dolandırıcılık gibi siber suçların izlenmesi ve önlenmesi konusunda, düzenleyici yasalar kontörlünde uygulayıcı kurumlar ile birlikte çalışıyor. Konuya ilişkin olarak Zhao “2021’de şu ana kadar, geçtiğimiz yıldan yüzde 100 oranda daha fazla şekilde, 5 bin 600 soruşturma talebine yardımcı olduk” dedi.

  CZ, Yasal Düzenlemelerin Gerekli Olduğuna İnanıyor

  Binance CEO’su, daha iyi bir insan toplumu, artmakta olan özgürlük ve global katılım vizyonuna ulaşabilmek için Binance’in, kripto para piyasalarının ne kadar hızlı düzenlenirse o kadar iyi olduğuna inandığını da ifade etti. Konuya ilişkin olarak Changpeng Zhao şu ifadelere yer verdi:

  Uzun vadede iyi geliştirilmiş bir yasal düzenleyici çerçevenin, kriptoları herkesin günlük yaşamında gerçekten gerekli yapan sağlam bir temel olacağına inanıyorum.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle