Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 24 Ocak 2022

  En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatında yaşanan düşüş, yeni haftanın ilk işlem gününde devam ediyor. Bitcoin’deki satışlar hız kazanırken altcoin piyasasında da satış dalgasının hızlanması yatırımcıları tedirgin ediyor. Kripto paralardaki satışların ne zamana kadar devam edeceği merak konusu oldu.

  24 Ocak 2022 Pazartesi gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarına etki eden gelişmeler ile önemli fiyat hareketlerini özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Ölü kedi sıçraması yapan Bitcoin’de, satış dalgası yeniden başladı ve fiyat 32.900 dolara kadar geriledi. Yeni satış dalgası, ABD hisse senedi endeksi vadeli işlemlerinin kazanımlarını silmesinin ardından geldi. BTC’de düşüşün nereye kadar devam edeceği merak konusu oldu. 

  ABD Hazine Bakanı Yardımcısı Wally Adeyemo, en kısa sürede kripto paralarla alakalı yeni kanunların geleceğini söylemesiyle dikkat çekti. “Yeni kripto para kuralları mümkün olan en kısa sürede gelecek” diyen Adeyemo’nun ardından sektör temsilcileri piyasa için olumlu regülasyonlar geleceğini ifade etti. Ancak kripto paraları olumsuz etkileyebilecek kararların çıkma ihtimali yatırımcıları endişelendiriyor. 

  Kripto paralarda büyük ses getiren "Rusya sınırları içinde kripto para işlemleri ve madenciliği yasaklanmalı" açıklamasına Rus girişimci ve muhaliflerden tepki geldi. Popüler mesajlaşma uygulaması Telegram'ın kurucusu Pavel Durov ve muhaliflerden Leonid Volkov, bu yasağın ülkenin zararına olduğunu söyledi

  JPMorgan Chase, en büyük merkeziyetsiz alım satım platformu Uniswap’in kurucusu ve Ethereum eski kurucularından Hayden Adams’ın banka hesaplarını kapattı. Bu karara SEC’in Uniswap’in geliştirici şirketi Uniswap Labs’i inceleme altına alması gerekçe gösterildi. 

  Türk basınında ise AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MYK toplantısında kripto para ve metaverse konuşulduğunu söyledi: “Sayın Cumhurbaşkanımızın himayesinde yakın zamanda bir forum düzenlenecek. Teknolojik, felsefi, ekonomik boyutları kapsamlı şekilde ele alınacak.”

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Güncel borsa verilerine göre Bitcoin fiyatında yüzde 4.80 oranında değer kaybı yaşanırken 33.646 dolardan işlem görüyor. Lider altcoin ETH fiyatında yüzde 10’a yakın düşüş yaşanması altcoin projelerindeki satışları hızlandırıyor. En değerli ilk 10 kripto para birimi içinde yatırımcısına en çok kayıp yaşatan yüzde 14 düşüşle SOL coin oldu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle