Kripto Para

Santiment söylüyor: “Ethereum’a yüksek talep var”

  Kripto para piyasalarında tüm dikkatler Bitcoin’e çevrilmişken kripto para platformu Santiment, yatırımcıların dikkatini başka bir projeye çeviriyor! Ethereum için paylaşımda bulunan Santiment, ETH ağının aşırı ilgi gördüğünü söyleyerek yükseliş yönünde bir rakam telaffuz etti!

  Kripto para piyasaları, dünyanın en büyük dijital parası önderliğinde bahar aylarını yaşıyor. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 28 bin dolar üzerine yerleşirken, kripto para platformu Santiment tarafından yapılan son paylaşım gözden kaçan bir değere dikkat çekiyor!

  “ETH İçin İyi Bir İşaret”

  Santiment, son paylaşımda bin 800 dolar üzerine yükselen en büyük altcoin Ethereum’a (ETH) dikkat çekiyor. Ethereum ağının ısındığını ve en büyük altcoin’e yüksek talep geldiğini söyleyen Santiment, “Ethereum’un fiyatı 18 Ağustos’tan bu yana 1.840 doları geçmemişti. Son 7 ayın zirvesine rağmen ETH ağı ısınıyor ve yüksek talep nedeniyle önemli işlem engelleri oluşturuyor gibi görünmüyor.” ifadelerini kullandı.

  Santiment tespit ettiği bu ilginin ETH fiyatını yükselteceğini düşünüyor. Hedef fiyat olarak paylaşımında rakam da telaffuz eden Santiment, “Bu durum, ETH’nin 2 bin dolar ve üzerine açık bir kapısı olduğuna dair iyi bir işaret” ifadeleri ile tahmin ettiği fiyatı paylaştı.

  Ethereum Son 7 Günde Yüzde 12 Arttı!

  Santiment’in paylaşımı, son 7 günde Ethereum fiyatının yüzde 12 üzerinde artış kaydetmesi ardından geldi. ETH bin 842 dolara kadar yükselerek son 7 ayın zirvesini gördü. Zirve sonrası geri çekilme yaşanan en büyük altcoin, haberin yazıldığı şu dakikalarda bin 762 dolardan el değiştiriyor.

  Kurumsal Yatırımcılar Piyasadan Fon Çıkartıyor

  Kripto para piyasalarında bahar havası sürse de önemli bir olumsuzluk CoinShares tarafından paylaşıldı. CoinShares verilerine göre geçen hafta kripto varlıklara dayalı yatırım ürünlerinden net 95 milyon dolar para çıkışı gerçekleşti. Paylaşılan bu rakamlar ise kripto varlık yatırım ürünlerindeki para çıkışının ardı ardına altıncı hafta devam ettiğini ortaya koydu.

  Bitcoin fonlarındaki çıkış 113 milyon dolara ulaşırken, Ethereum’da 12,7 milyon dolarlık net para çıkışı gerçekleşti. Piyasanın yükselişine karşın fon çıkışı yaşanması kafaları karıştırsa da yorumlara göre yaşanan bu gelişmeler, kurumların likidite ihtiyacı nedeniyle gerçekleşiyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle