Kripto Para

Ronaldo’nun transfer iddiası CITY token fiyatını uçurdu!

  Dünyanın en iyi futbolcuları arasında gösterilen Portekizli yıldız Cristiano Ronaldo’nun, Manchester Ctiy’ye transfer olacağı dedikoduları, Manchester City’nin taraftar token fiyatını uçurdu. Benzer bir durum daha önce Messi transferi öncesi Paris Saint-German takımının taraftar token fiyatında yaşanmıştı.

  Kripto para piyasalarında 2021 yılında sıkça görülmeye başlanan taraftar token atılımları, hem futbol severlere hem de kripto para yatırımcılarına yeni kapılar açtı. Kripto paraların futbol ve genel anlamda spor dünyasına girmesiyle birlikte, yatırımcılar bu alanda da var olmaya başladı. Taraftar token’ları, kurulan ortaklıklar sonucunda söz konusu spor kulübünün kripto varlıkları olarak platformlarda işlem görmeye başlıyor. Taraftar token sahipleri de böylece destekledikleri takımlarda alınan kararlarda söz sahibi olabiliyor.

  2021’de yoğun şekilde görülen taraftar token gelişmeleri, yakın tarihlerde Lionel Messi’nin Paris Saint-German takımına transfer olacağı söylentileri ile kendisini göstermişti. Dünyanın en iyi futbolcuları arasında gösterilen Messi’nin transfer söylentileri ile birlikte Paris Saint-German taraftar token (PSG) fiyatı çok ciddi ölçülerde değer artışı ile karşılaşmıştı. Şimdi ise benzer bir durum, Messi’nin en büyük rakibi olarak gösterilen Cristiano Ronaldo’nun transfer söylentileriyle birlikte ortaya çıktı.

  CITY Token Fiyatı Yüzde 20’den Fazla Değer Artışı Yaşadı

  Portekizli dünya yıldızı futbolcu Cristiano Ronaldo’nun, İngiltere Premier Lig ekiplerinden Manchester City’ye transfer olacağı dedikoduları futbol gündemine damga vurdu. Bu söylentilerin bir etkisi de Manchester City’nin taraftar token’ı CITY’ye yansıdı. Transfer dedikodularının ortaya çıkmasıyla birlikte CITY token fiyatı 24 saat içinde %25 oranında artış yaşadı. Haberin medyaya yansımasından sonra yaklaşık 1 saat içinde ise CITY token fiyatındaki artış %23 oranına ulaştı.

  Transfer İddialarıyla Birlikte Token Fiyatı Fırladı

  Haber, De Marke Sports, popüler spor gazetesi AS’ı kaynak göstererek paylaştığı tweette “Cristiano Ronaldo, Manchester City’le anlaşmaya vardı. (AS)” sözlerine yer verdi. Ardından De Marke Sports, Manchester City’nin Portekizce resmi hesabından paylaştığı tweeti paylaştı. Haberlerin medyaya yansıması ile birlikte CITY token fiyatı adeta fırladı.

  Ronaldo’nun transfer iddialarından önce CITY token fiyatı 25 dolar seviyelerindeydi. İddiaların medyaya yansımasından sonra token fiyatı kısa süre içinde 30 dolar üzerine çıktı. Transferin gerçekleşmesi durumunda, token fiyatının daha ciddi bir artış yaşayacağı düşünülüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle