Kripto Para

Alman bankası kripto para hizmetlerini başlattı!

  Almanya’da yaklaşık 3 milyon müşterisi bulunan Comdirect, kripto para sektörüne hızlı bir giriş yaptı. Ülkenin bankacılık sektöründe faaliyetlerini sürdüren Comdirect, dijital para satışına başladı…

  Alman Comdirect bankası, mevcut sektörde 11 kripto para borsasında işlem gören dijital parayı satışa sunduğunu duyurdu. Comdirect resmi web sitesi üzerinden yapılan açıklama, kripto para basınında geniş yankı uyandırdı: “Comdirect, müşterilerimizin bir süredir özlemini çektiği kripto yatırımlarını emeklilik planlarına önemli ölçüde bağlamayı başardı.”

  Almanya’nın popüler bankalarından biri olan Comdirect, şimdi 21shares AG şirketinden 11 kripto para borsasında işlem gören ürün (ETP) sunmaya başladı. Almanya’da çevrimiçi aracılık, bankacılık ve danışmanlık hizmetleri sunan bankanın bu hamlesi kripto para basınında geniş yankı uyandırdı. 

  21shares ile Ortaklık Kurdu

  Comdirect bankasında yürürlüğe giren 11 dijital para hakkında şu açıklama yapıldı: “Bu yenilikçi girişimle, fiziksel olarak desteklenen kripto paraların tek sağlayıcısı olarak yer alıyoruz.” Banka üzerinden sıfır komisyonla sunulan 11 kripto paradan bazıları şu şekilde sıralandı: “Bitcoin, Ethereum, XRP, BTC Cash, Polkadot, Stellar, Cardano, Solana” Öte yandan Alman Comdirect bankasının ortaklık kurduğu 21shares ile birlikte hedeflerinden bahsedildi. 

  Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Comdirect’in ürün yöneticisi ve kripto tasarruf planı başlatıcısı Rene Louis Delrieux şunları aktardı: “Yatırımcılar artık talepkâr müşterilerimizin ihtiyaçlarına uyan ve yatırım imkânı sağlayan 21 hisse ile kripto para alınabiliyor. Ortağımız 21shares ile birlikte Comdirect, müşterilerimizin bir süredir özlemini çektiği kripto yatırımlarını emeklilik planlarına önemli ölçüde bağlamayı başardı.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle