Bitcoin ATM sayısı dünya çapında 15 bini aştı

  Kripto para birimleri arasında lider konuma sahip Bitcoin (BTC) kullanımı artıyor. Dünya çapında 15 binden fazla BTC ATM’si kurulduğu açıklandı. Bitcoin ATM’leri hakkında son rapor dikkat çekti…

  Bitcoin ATM’lerinin kurulum oranı, kripto para birimi endüstrisindeki gelişmelerle birlikte her geçen yıl daha da artmaya devam ediyor. Kripto para sektörünün önde gelen veri analiz şirketlerinden Coin ATM Radar tarafından açıklanan son rapora göre Bitcoin ATM sayısı artış gösterdi. 

  Güncel veriler dünya çapında 15 binden fazla Bitcoin ATM’si olduğunu gösteriyor. 2020 yılından bu yana ATM makinelerinin kurulumunda bir önceki yıla göre daha fazla artış yaşandığı da dikkatlerden kaçmadı. Kripto para uzmanları, Bitcoin ATM’lerindeki artışın her geçen yıl her geçen yıl sektördeki gelişmelere ve büyümeye karşılık geldiğini belirtiyor.

  2020 Yılında Kurulan BTC ATM’leri Rekor Kırdı

  Bitcoin ATM makinelerin çoğu satın alma amacıyla kullanılıyor ve çoğunluğu ABD’de bulunuyor. Kripto para biriminin kendisi daha fazla kitle tarafından benimsenirken, var olan Bitcoin ATM sayısı da her yıl artmaya devam ediyor. Kripto para veri analiz şirketlerinden Coin ATM Radar, küresel olarak kullanılan Bitcoin otomatik para çekme makinelerinin güncel sayısını duyurdu.

  Edinilen bilgilere göre dünya çapında 15 binden fazla Bitcoin ATM’si bulunurken bunların çoğu Amerika Birleşik Devletleri’nde ve ardından Kanada’da yer alıyor. Paylaşılan rapora göre tarafından elde edilen verilere göre şu anda dünya çapında toplam 15 bin 33 Bitcoin ATM’si var. Bu makinelerin yaklaşık 1150 kadarı 2021 yılı içinde kurulurken, 7494’ü ise sadece 2020 yılı içinde kuruldu.

  Bitcoin’e Erişimi Kolaylaştırıyor

  Kripto para ATM’leri, borsaların yanı sıra Bitcoin, Ethereum (ETH) ve Bitcoin Cash (BCH) gibi diğer dijital para birimleriyle yapılan işlemleri de kapsıyor. Dolayısıyla kripto para alım satım için erişimi kolaylaştıran makineler olmasıyla yoğun ilgi görüyor. Bitcoin ATM’leri kriptodan fiat’a dönüşüme izin verdiği için daha fazla makine, dijital para biriminin daha erişilebilir ve genel kullanıma uygun hale geldiği anlamına geliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle