Kripto Para

Bulut madenciler Çin’deki adreslere erişim engeli koydu!

  Bulut kripto para madenciliği hizmeti sunan iki şirket, Çin merkezli adreslerin erişimini engellemeye başlayacağını duyurdu. Çin hükümetinden geçtiğimiz hafta gelen önlemler doğrultusunda Çin IP numarası taşıyan adreslere engel uygulanacak…

  Kripto para sektöründe bulut tabanlı kripto para madenciliği hizmeti veren iki büyük şirketten yapılan açıklama dikkat çekti. Kripto para sektörünün en büyük madencilik cihaz üreticisi Bitmain’in kurucusu Jihan Wu’nun başkanı olduğu Bitdeer şirketi de bunlardan biriydi. Bununla birlikte Mars Cloud Mine firması basında geniş yankı bulan duyuruda bulundu.

  Sektörün iki önemli şirketi Çin’deki IP adreslerine iki saat arayla erişim engeli getirmesiyle dikkat çekti. Çin merkezli bulut tabanlı kripto para madenciliği hizmeti veren şirketler, ülkedeki en büyük madencilik firmaları olarak gösteriliyor

  Çin’de Kripto Para Sektörüne Reset Atılıyor

  Bybit türev borsası da eylül ayında buna benzer bir karar almış ve Çin IP numarası taşıyan adresleri borsadan engellemeye başlamıştı. Dev borsa bunun ardından şimdi de Çin kodlu telefon numarası ile türev borsasına kayıt olmuş hesapların haziran ayında tamamen kapatılacağını duyurdu. 

  Kripto para madencilik cihazı üreticisi Bitmain ile stratejik ortak olan Bitdeer, dünya genelinde 200’den fazla ülkeden müşteriye hizmet vermesiyle dikkat çekiyor. Sadece Çin özelinde uygulanacak olan erişim kısıtlaması bugün itibarıyla resmen başladı. Bitdeer firması, bulut kripto para madencilik hizmeti sunmak için kullanılan cihazların Avrupa ülkelerinde konumlanmasını sağlıyor. 

  Yasal Uyumluluk Kararı Etkili Oldu

  Bitdeer kripto para madencilik şirketinin yanı sıra Mars Cloud Mine şirketi de Çin IP numarası taşıyan hesapların erişim engeline başladı. Firma yayınladığı duyuruda söz konusu kararı, yasal uyumluluk kapsamında ele aldığını belirtti. 

  Kripto para piyasasında deprem yaratan Çin hükümetinin kararından sonra somut adımlar da atılmaya başlandı. Bitcoin madenciliğine ve alım satım işlerine karşı sıkı önlemler alınacağını açıklayan Çin hükümeti, kripto para piyasasında sert düşüşlere sebep olmuştu. Çin’de bu konuda yasaklama uygulamalarına haziran ayında hız verilmesi bekleniyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle