Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 22 Eylül 2023

  Bitcoin (BTC) dünkü kayıplarının bir kısmını geri alarak toparlanma sinyalleri gösterdi. Ancak BTC öncülüğünde başlayan düşüş etkisi piyasa genelinde zayıf görünüm sergiliyor.

  22 Eylül 2023 Cuma günü Bitcoin ve altcoin piyasasında yaşanan en sıcak gelişmeleri gün sonu özetimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  ABD merkezli kripto para borsası Coinbase Başkan Yardımcısı Paul Grewal, “Coinbase’ye karşı dava, genel olarak dijital varlıklara ve kriptoya karşı bir davadır.” dedi. Aynı zamanda şirketin baş hukuk müşaviri olan Grewal, SEC davalarının kriptolar adına olumlu sonuçlanmasını bekliyor.

  Coinbase borsası ayrıca batık kripto para borsası FTX’in Avrupa’daki varlığını satın almak için harekete geçti. saklı yazı türev tekliflerini dünya çapında genişletmeyi hedefleyen borsadan önümüzdeki günlerde bir satın alma haberi gelebilir.

  Ünlü makroekonomist Henrik Zeberg, BTC’de mevcut fiyatın “dip” olduğunu söyledi. Yakın gelecekte boğa koşusu bekleyen finans uzmanı, rallide BTC’nin 175 bin dolara kadar yükseleceğini iddia etti.

  Anonim kripto para analisti Crypto Capo, herkes boğa piyasası beklerken çöküş senaryosunu açıkladı: "Çöküş önce BTC’nin 19 bin-21 bin dolar arasına ve ETH’nin ise bin dolara düşmesiyle başlayacak, bu sırada altcoin’ler yüzde 30-40 çakılacak.” Ünlü analist bunun ardından BTC’de 12 bin dolara giden düşüşle birlikte ayı piyasasının biteceğini öne sürdü.

  Altcoin piyasasında Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’in sürekli olarak ETH ve diğer token varlıklarını satması tepki topladı. Ethereum Vakfı’nın son transferinin ardından fiyatın yeniden düşüşe geçmesi yatırımcıları kızdırdı.

  Teknoloji devi Google Cloud’un desteklediği BigQuery açık veri programına 11 adet yeni blok zinciri daha eklendi: “Avalanche, Arbitrum, Cronos, Ethereum (Görli), Fantom (Opera), Near, Optimism, Polkadot, Polygon Mainnet, Polygon Mumbai ve Tron

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Uzun süredir yatay hareketin ardından  BTC ve altcoin fiyatlarında kademeli düşüş hareketleri görülüyor. BTC dünkü düşüşten sonra bir miktar toparlandı ancak negatif eğilim sürüyor. Güncel piyasada BTC %bitcoin+usd% dolardan işlem görürken altcoinlerde son durum şöyle:

  • ETH - %ethereum+usd% dolar
  • XRP - %ripple+usd% dolar
  • ADA - %cardano+usd% dolar
  • SOL - %solana+usd% dolar
  • LTC - %litecoin+usd% dolar

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle