Kripto Para

Ripple SEC ile anlaşmanın önünü açmak istiyor! Tek bir şartla

  Ripple ve SEC arasındaki anlaşmazlıklar süreci devam ediyor. Kripto para endüstrisi ikilinin arasındaki açıklamaları dikkatlice takip ediyor. Dava devam ederken her iki tarafta bazı şartlar ortaya koymak kaydı ile anlaşmadan yana. 

  Kripto para piyasasının en önemli parçalarından bir olan Ripple (XRP) ile Amerika birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasında hareketli günler yaşanmaya devam ediyor.

  Avukat Savaşları

  Ağuustos ayının başında SEC avukatları Ripple çalışanlarının yazışma kayıtlarına erişim talebinde bulunmuştu. Buna karşılık olarak Ripple avukatları SEC’in çalışanlarına Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) ticareti için bir pusula verip vermediğini araştırmaya koyulmuştu. 

  SEC ve Ripple davası devam ederken, kripto para endüstri tarafından dava süreci yakından takip ediliyor. Ripple, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun planına karşı çıkarken kripto para sektörünün desteğini de arkasına almış durumda. Davayı takip eden gözlemciler ise, bu konunun artık kapanmasının kripto para biriminin daha iyi faydalar sağlayarak daha yaygın olarak kullanılan bir kripto varlık olma çabalarını yardımcı olacağı konusunda hem fikir görünüyor. 

  Ripple Ceo’su Konuştu

  Ripple ile SEC arasında devam eden süreçte karşılıklı olarak açıklamalar gelmeye de devam ediyor. 24 Eylülde Fox Business ile bir röportaj yapan Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, XRP hakkında kesin olan tek birşey var ise onda Ripple’ın Amerika Birleşik Devletleri Menkul kıymetler ve Borsa Komisyonu ile anlaşma konusundan öncesinden daha istekli olduğu yorumunu yaparak davanın seyri hakkında aydınlatıcı bir açıklamada bulunmuş oldu. 

  SEC ile ileriye dönük yapıcı bir ortak yol üzerinde ilerlemek istediklerini belirten CEO, XRP’in ne olduğu konusunda mutlak bir kesin fikir birliği olmadıkça, ileriye dönük kesin bir kararın ne zaman verileceğini de belirli bir senaryo üzerine oturtulamadığını belirtti. 

  Faydalı İşler Yapıldığının Bilinmesi İsteniyor

  Ayrıca röportajın devamında Ripple ve ürünü XRP’in kullanılması bilindiği zaman çok güçlü bir araç olduğunu ve XRP ile kripto topluluklarında harika işlere imza atmanın mümkün olduğunu, bu işlerinde örneklerininin mevcut olduğunu aktaran CEO bu açıklamalar ile kripto para sektörünün ilgisini tekrar SEC ile olan çözümsüzlüğe çekti. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle