Kripto Para

Visa CEO’su: “Kripto paralar için planımız çok büyük”

  Dev finansal ödeme platformu Visa, kripto para sektöründe artık daha güçlü yer alacak. Visa CEO’su Al Kelly, kripto paralar ile ilgili çalışmalarını ve planlarını aktardı. Kelly, sektörde artık daha güçlü olacaklarının net sinyallerini verdi.

  Daha önce yaptığı açıklamalar ile kripto paralara yönelik sert eleştiriler yönelten Visa CEO’su Al Kelly, 27 Nisan tarihinde bir konferans görüşmesinde konuştu. Al Kelly, geçmişte yapmış olduğu açıklamalarda kripto paralara karşı sert tavırlar sergilemişti. Ancak Kelly’nin bu tavrının çok net şekilde değiştiği görülüyor. Zira Kelly, yaptığı açıklamalarında kripto para sektörüne yönelik planlarını hayata geçirme konusunda çok kararlı olduklarını ifade etti.

  Visa Kripto Para Sektörüne İlk Kez Adım Atmıyor

  Aslında Visa ile kripto para sektörü arasındaki olumlu ilişki ilk kez kendisini göstermiyor. Uzun zamandır dev ödeme platformu Visa’nın bu alanda çalışma ve strateji hazırlığında olduğu biliniyor. Özellikle stablecoin ile sektörde var olma hazırlığında olduğu bilinen Visa’nın, ayrıca Bitcoin (BTC) ile ilgili de hazırlıklarının olduğu biliniyor. Öte yandan Visa’nın bu strateji ve büyüme planlarında, merkez bankası dijital parası (CBDC) alanında planlamalar yaptığı daha önce ortaya çıkmıştı. Geçmiş dönemlerde Kelly bu konuyla ilgili açıklamalarda bulunmuştu.

  Daha önceden sinyallerini verdiği kripto para çalışmaları konusunda Kelly, daha net söylemlerle gündeme geldi. Kelly, ödeme teknolojileri konusunda kripto para kullanacaklarını açıkça belirtti. CEO’nun dile getirmiş olduğu bu açıklamalar ile hedeflerine adım adım yaklaştıkları da anlaşılıyor.

  Kelly Sektörü 4 Kategoride Değerlendirdi

  Konferansta açıklamalarını dile getiren ünlü CEO, kripto para piyasalarını kategorilere ayırdı. Kelly kripto para girişimleri ile ilgili olarak, konuları şu başlıklarda ele aldı:

  • Büyük çaplı planlamada kripto para alım-satımı ve bunlarla ödemelerin yapılması,
  • Finansal kurumlara kripto paralar konusunda API desteğinin sağlanması,
  • Stablecoinler ile ödemeler yapılması,
  • Merkez bankası destekli dijital paraların kullanılması.

  Kelly konuşmasında ayrıca şu ifadelere yer verdi:

  “Şu anda bizim dikkatimiz, sektörde fark ettiğimiz 5 büyük ve farklı fırsata çevrilmiş durumda. Ben bu sektörün, Visa için çok büyük ve önemli anlamda odağa alınmış bir alan olduğunu söyleyebilirim. Bizim kripto para alanı için planlarımız çok büyük.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle