Kripto Para

ADA Coin sahipleri dikkat! Binance işlemleri durduracak

  İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Cardano (ADA) için yaklaşan Alonzo güncellemesini destekleyeceğini açıkladı. Ayrıca Binance, ADA sahipleri için para yatırma ve çekme işlemlerini de bir süreliğine geçici olarak durduracak.

  Kripto para piyasaları, 12 Eylül’de gerçekleştirilecek olan Alonzo hard forkuna odaklanmış durumda. Cardano (ADA) ana ağında gerçekleştirilecek olan güncelleme ile birlikte ağ, merkezi olmayan finans (DeFi) ve merkezi olmayan uygulamaları (DApp) da desteklemeye başlayacak. Heyecanla beklenen güncelleme için ADA’nın arkasındaki mühendislik firması olan IOG, 8 Eylül tarihli açıklamasında güncelleme için teklifin başarıyla sunulduğunu duyurdu. Böylece güncellemenin yapılacağı da kesinlik kazanmış oldu.

  ADA Sahipleri Yükseltme Sırasında Bazı İşlemleri Yapamayacak

  İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, Cardano ağı için git gide yaklaşan Alonzo güncellemesini destekleyeceğini açıkladı. Binance tarafından Twitter üzerinden yapılan açıklamaya göre bu süreçte ADA sahipleri, geçici bir süreliğine kripto para birimi üzerinden para yatırma ve çekme işlemleri yapamayacak. Fakat ADA sahipleri bu süreçte trade işlemlerini yapmaya devam edebilecek.

  Binance Tarafından Yapılan Açıklama

  Binance borsasının resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımdaki açıklamalarda şu ifadelere yer verildi:

  “Binance, Cardano (ADA) ağ yükseltmesini ve hard fork’u destekleyecek. ADA ağ yükseltmesi ve hard fork 12 Eylül 21.44 UTC’de (TSİ 13 Eylül 00.44’te) başlayacaktır. ADA’nın para yatırma ve çekme işlemleri aynı gün21.14 UTC (TSİ 13 Eylül 00.14) tarihinden itibaren askıya alınacaktır.”

  Binance, söz konusu açıklamalarının devamında ADA sahibi olan tüm kullanıcıları için ilgili tüm teknik ihtiyaçların karşılanacağını belirtti. Öte yandan açıklamaya göre, eğer ki ADA ağındaki yükseltme sırasında bir sorun olmazsa, para yatırma ve çekme işlemleri de kaldığı yerden devam edecek.

  ADA Coin Ne Durumda?

  Kripto para piyasasında yaşanan son fiyat hareketlilikleri ile birlikte ADA, 83,3 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük 3. kripto para birimi konumunda bulunuyor. Listede ADA’yı 69,4 milyar dolarlık piyasa değeri ile 4. sırada Tether (USDT) takip ediyor. ADA ağındaki güncelleme sonrasında ADA fiyatı ve piyasa değerindeki olası değişiklikler takip edilecek.

  Kripto para borsalarındaki en son güncel verilerde 1 ADA fiyatı %cardano+try% TL. Döviz cinsinden ise %cardano+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Cardano fiyatı 24 saatte %cardano+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle