Kripto Para

Ripple ile SEC davasında ortalık karıştı

  Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği SEC ve Ripple davasında şok bir detay dikkat çekti. Ripple avukatları, davanın ikinci duruşmasında Bitcoin ve Ethereum tartışması gündeme damga vurdu…

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple arasındaki 1.3 milyar dolarlık menkul kıymet davası sürüyor. Davada yaşanan önemli gelişmeler, kripto para basınında geniş yankı buldu. SEC kıdemli duruşma avukatı, son duruşmada Yargıç Netburn’e XRP’nin Bitcoin ve Ethereum ile karşılaştırılamayacağını söyledi. 

  Ripple’ın İddialarına Sert Yanıt Geldi

  SEC avukatının Ripple avukatlarının tezini çürüten açıklamaları kripto para basınında geniş yankı buldu. Ripple tarafı bir süredir XRP’yi Ethereum ve Bitcoin ile karşılaştırıyor ve fonksiyonel anlamda aynı işlevi gördüklerini öne sürüyordu. SEC’in bu iki büyük kripto para birimi için inceleme yapmadığını ve sadece kendilerine karşı tarafsız bir tutumda bulunduklarını öne sürmüşlerdi. 

  Ripple’ın Bitcoin ve Ethereum’dan farklı olmadıkları iddiasını yanıtlayan avukat şunları ifade etti: “Ripple şirketinin kendi avukatlarının da söylediği gibi, Bitcoin gibi değilseniz zira siz bu varlıkları yaratan bir oluşumsunuz. Bu temelde farklı bir konu. Bu programın gerçekten var olup olmadığı konusunda tartışıyoruz. Sayın yargıç, ancak asıl mesele şu, bu program var olsa bile Ripple ve davalıların XRP’yi bir güvenlik haline getirmeye çabaları ve XRP için yeni bir kullanım geliştirme çabalarıdır.”

  Yargıç Farklı Bir Detaya Dikkat Çekti

  Yargıç Sarah Netburn, XRP’yi Ethereum ve Bitcoin’den ayıran temel özelliğin XRP üzerinden sağlanan ek bir fayda olup olmadığını sordu. Yargıcın sorusuna yanıt veren SEC avukatı, şirketin XRP kullanımını genişletmeye yönelik çabaları sonucu onu menkul kıymet sınıfına aldıklarını belirtti: “Asıl mesele şu ki Ripple ve diğer sanıklar XRP için bir kullanım alanı oluşturma çabası içerisindeydiler. Bu durum onu menkul kıymet yapan şeydir.” Ripple ile SEC arasındaki menkul kıymet davasının ikinci duruşmasında Ethereum ve Bitcoin tartışması dikkat çekti. Kripto para yatırımcıları davanın nasıl sonuçlanacağını merakla bekliyor. 

  Kripto para borsalarında güncel olarak 1 XRP fiyatı %ripple+try% TL. Döviz cinsinden ise %ripple+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ripple 24 saatte %ripple+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle