Kripto Para

Ripple ile SEC davasında dikkat çeken detaylar

  Kripto para camiasının yakından takip ettiği Ripple ile SEC arasındaki davada ilginç veriler ortaya çıktı. Ripple avukatlarının SEC avukatlarına göre daha sıkı çalışması kripto para yatırımcılarının dikkatinden kaçmadı…

  Ripple şirketi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından dava edildikten sonra geri adım atmadan hakkını savunmaya devam ediyor. Şirket yetkilileri, SEC’in XRP ile ilgili piyasa karmaşası yarattığına dair iddialarına kanıt göstermesini talep ediyor. Yetkili mahkemeye verilen belgeler, taraflar arasında büyük bir hukuk mücadelesinin sürdüğünü gözler önüne seriyor. 

  XRP fiyatının adeta çakılmasına sebep olan ve milyonlarca XRP yatırımcısının mağdur edilmesine yol açan Ripple davası yakından takip ediliyor. Kripto para basınında da sık sık gündeme gelen bu dava ile ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. Soruşturma sırasında Ripple şirketinin mahkemeye tam 303 bin adet belge üretip sunmuş olması detayı kripto para topluluğunda şaşkınlık tarattı.

  Ripple Dava İçin 303 Bin Adet Belge Hazırladı

  Soruşturmanın başladığı günden bu yana Ripple avukatları 303 bin adet belge hazırlayarak dikkatleri üzerine çekti. Şirketin aynı zamanda SEC tarafından talep edilen 75 bin belgeyi daha inceleme altına aldığı öğrenildi. Kripto para topluluğunun şaşkınlık yaşamasına neden olan bu gelişme esasında Ripple avukatlarının ne kadar sıkı çalıştığının bir göstergesi olarak görülüyor.

  Öte yandan SEC, davalı Ripple tarafından talep edilen sadece 153 belgeyi yetkili mahkemeye sunmayı kabul etti. SEC avukatlarının bu konuyla ilgili yaptıkları açıklamada şunlar aktarıldı: “Davalıların taleplerine uyma yükü, bu öneme sahip bir davada kritik bir sorun için, özellikle de SEC tarafından yapılan keşif talepleriyle karşılaştırıldığında, pek sıra dışı değildir.”

  BTC ve ETH Belgeleri Dahil Edilmedi

  Daha önceden Ripple avukatları, SEC’in Bitcoin ve Ethereum hakkında düzenlediği raporları da mahkemeye getirmesini talep etmiş, ancak bu talep reddedilmişti. SEC, söz konusu Bitcoin ve Ethereum belgelerinin dava süreci ile alakalı olmadığını savundu. Bu gelişmeler kripto para topluluğu tarafından yakından takip edilmeye devam edilirken, SEC, mağdur olan yatırımcıların kendi sorumluluğunda olmadığını söyledi. 

  Kripto para borsalarında güncel olarak 1 XRP fiyatı %ripple+try% TL. Döviz cinsinden ise %ripple+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ripple 24 saatte %ripple+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle