Kripto Para

XRP Sahiplerine Airdrop Müjdesi! Detaylar Açıklandı

  Geniş bir yatırımcı kitlesine sahip olan Ripple (XRP) sahiplerini ilgilendiren airdrop etkinliği heyecan yarattı. Flare, merakla beklenen airdrop tarihinde değişiklik yaptığını duyurdu…

  Kripto para piyasasında işlem hacmine göre en büyük ilk 10 kripto para birimi listesinde yer alan Ripple (XRP) gelişmeleri yakından takip ediliyor. Geniş bir yatırımcı kitlesine sahip olan XRP coin sahiplerini ilgilendiren airdrop etkinliğiyle ilgili detaylar paylaşıldı. Flare Networks tarafından gerçekleştirilecek airdrop uzun bir süredir yatırımcıları merak içinde bırakmıştı.

  Flare Networks, kripto para borsalarının hazır olmadığını gerekçe göstererek FLR token airdrop etkinliğini 9 Ocak 2023 tarihine ertelemişti. Flare altcoini, 6 ila 9 ay sürebilecek beta aşamasını devam ettirirken, altcoin tokenomiklerini paylaştı. Geliştiricilerin bu altcoin dağıtım tarihini bir kez daha ertelemeleri, XRP yatırımcılarında ufak bir hayal kırıklığı yarattı. 

  XRP Sahipleri İki Yıldır Beklemede

  Ripple şirketinin piyasaya sürdüğü XRP sahipleri Aralık 2020’den beri FLR airdrop etkinliğini bekliyor. XRP yatırımcılarını ödüllendirmek için o dönemde cüzdan snapshot’ı alınmış ve daha sonrasında kripto para borsalarının airdrop için uygun olmadığı öne sürülmüştür. XRP sahipleri iki yılı aşkın süredir Flare Networks tarafından airdrop yapılmasını bekliyor. 

  Ekim ayının son günlerinde Flare Network yetkilileri, doğrulayıcı gücünün yüzde 80’inin Flare Vakfı’ndan bağımsız olmasını gerekçe göstererek ağın artık merkeziyetsiz olduğunu açıkladı. Bu gelişmeyi bekleyen XRP yatırımcılarına airdrop müjdesi verildi. Buna göre FLR token dağıtımı, borsa ortaklarıyla anlaşılan tarihte başlayacağı duyuruldu.

  FLR Tokenomikleri Açıklandı

  Heyecanla beklenen airdrop etkinliğinde ağ üzerindeki gerekli güvenlik ve uyumluluk incelemelerine izin verildi. Ağır merkeziyetsiz hale gelmesinin kanıtlanması için borsalara birkaç haftalık süre tanındı. Flare, borsaların ay sonunda hazır olmasını beklese de airdrop etkinliğini ocak ayına ertelemeyi uygun gördü. 

  Yıl sonu kutlamaları sebebiyle FLR token dağıtımı 9 Ocak 2023 tarihinde yapılacak. Flare Networks, sosyal medya hesabından altcoin tokenomiklerini yayınladı. İlk Flare İyileştirme Teklifi için yapılacak oylamada 2 versiyon bulunacak. Orijinal versiyonda toplam 100 milyar FLR arzının 28.5 milyarı 3 yıl içinde doğrudan alınıyor. Yeni versiyonda iyileştirme teklifi geçerse XRP sahipleri, bu tarın sadece yüzde 15’ini airdropla alabilecek. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle